zdjęcia satelitarne (widzialne)

Reklama
  • Aby oglądać zdjęcia satelitarne z krokiem 1-godzinowym zaloguj się.

    Tutaj możecie Państwo obejrzeć zdjęcia satelitarne wykonane w świetle widzialnym. W przeciwieństwie do zdjęć w podczerwieni, które rejestrują różnice temperatury, zdjęcia w świetle widzialnym przdstawiają obraz zbliżony do tego, jaki widzi oko ludzkie. Są zatem dostępne tylko w ciągu dnia. Zdjęcia są czarno-białe. Obszary wolne od chmur są kolorowane dla lepszej czytelności.

    Satelity pogodowe śledzą z kosmosu tworzenie się i przemieszczanie układów chmurowych. Satelity okołobiegunowe (agencji NOAA i EUMETSAT) poruszają się po orbitach w pobliżu biegunów ziemskich stosunkowo nisko, na wysokości 700-900 km nad Ziemią. Satelity okołobiegunowe przelatują nad tym samym obszarem tylko dwa razy na dobę, więc ciągłe śledzenie pogody w danym miejscu nie jest możliwe.

    Tu można obejrzeć zdjęcia satelitarne wykonane z satelitów geostacjonarnych, poruszających się z prędkością kątową równą prędkości Ziemi na wysokosci około 36'000 km. Satelity te okrążają Ziemię dokładnie w 24 godziny, znajdują się zatem zawsze nad tym samym punktem Ziemi. Zdjęcia (z MSG - Meteosat Second Generation) są transmitowane na Ziemię co 15 minut. Każdy odwiedzający naszą stronę internetową ma dostęp do zdjęć 6-godzinnych. Użytkownikom zarejestrowanym, po zalogowaniu udostępniamy zdjęcia 1-godzinowe.

    Zdjęcia satelitarne z obszarów pozaeuropejskich znajdują się w Pogodzie na Świecie.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.