Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir Urbaniak

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Dominik

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

 • Prognoza pogody na tydzień 24-30.04.2020
  23.04.2020 15:02

  W piątek Polska będzie się znajdować pod wpływem niżu znad Finlandii, z chłodnym frontem atmosferycznym w północnej części kraju. Przed południem na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z małym zachmurzeniem. Więcej chmur na północnym zachodzie. Po południu zacznie się chmurzyć na północy i północnym wschodzie i tutaj pojawią się opady przelotne deszczu. Na pozostałym obszarze kraju miejscami zachmurzenie będzie się zwiększać do umiarkowanego, ale nigdzie nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15 stopni nad samym morzem, przez 17-18 stopni na północy i północnym wschodzie do 20-22 stopni na zachodzie, w centrum i na południu.

  • Reklama

  W sobotę nadal będziemy się znajdować pod wpływem rozległego niżu którego centrum będzie się znajdować na północnym zachodzie Rosji. Strefa frontu chłodnego opuści już nasz kraj, ale za odsuwającym się frontem napłynie chłodna masa powietrza z północy. W całym kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na wschodzie okresowo zwiększające się do dużego i całkowitego i tutaj w wielu miejscach pojawią się opady przelotne deszczu. Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 9-10 stopni na północy do 14-15 stopni na południowym wschodzie.  

  W niedzielę zachmurzenie zmienne od umiarkowanego do dużego. Na wschodzie okresowo nie wykluczone słabe opady przelotne deszczu. Nadal chłodno, temperatura maksymalna wyniesie od 10-12 stopni na północy i wschodzie do 16-18 na  południowym zachodzie.

  W poniedziałek przeważnie pogodnie z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem. Okresowo może chmurzyć się na północy i północnym wschodzie, ale padać nie powinno.  Temperatura maksymalna będzie wynosić od 13-15 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 21-23 stopni stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  We wtorek przed południem pogodnie z umiarkowanym zachmurzenie, po południu zachmurzenie będzie się zwiększać i miejscami pojawią się opady przelotne deszczu, głownie w dzielnicach centralnych. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 10-13 stopni na północy do 20-22 stopni w południowej części kraju.  

  W środę w całym kraju przeważnie pochmurno. Od godzin południowych 0pady przelotne deszczu, a miejscami również burze. Na termometrach zobaczymy od 10-13 stopni na północy do 20-21 stopni na południowym wschodzie.   

  Czwartek będzie kolejnym dniem z dużym zachmurzeniem i opadami przelotnymi deszczu, głownie na południu, południowym wschodzie i wschodzie. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 10-13 stopni na północy do 17-18 stopni na południowym wschodzie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.