Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza temperatury maksymalnej w środę 12.09.2018. Model ECMWF z 07.09.2018 00UTC. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Urszula Hoszowska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 08-14.09.2018
  07.09.2018 12:58

  Mimo że dni stają się krótsze, noce chłodniejsze i coraz bardziej mgliste, to i tak pogodzie bliżej jest do lata niż do jesieni. Nadchodzący tydzień będzie kontynuował tę passę – wciąż będzie ciepło, a miejscami – jak na wrzesień – wręcz gorąco!

   

  • Reklama

  Sobota od rana do wieczora będzie pogodna w dzielnicach zachodnich. W pasie centralnym i wschodnim na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu – przede wszystkim na obszarze od Warmii i zachodnich Mazur po Małopolskę. Temperatury maksymalne 18-20 stopni na Pomorzu i na Pogórzu Karpackim, do 21-24 na pozostałym obszarze.

  W niedzielę również więcej słońca w zachodniej połowie kraju – zachmurzenie małe i umiarkowane, podczas gdy w części wschodniej duże z przejaśnieniami i miejscami przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 19-20 stopni na Pogórzu Karpackim, Pomorzu i Warmii, przez 21-23 stopnie na przeważającym obszarze, do 24-25 na zachodzie.

  Poniedziałek rozpocznie się całkiem pogodnie w prawie całym kraju – przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. I taka pogoda utrzyma się w Polsce, za wyjątkiem północnego zachodu i północy, gdzie z biegiem czasu przybędzie chmur, pojawią się opady przelotne deszczu, a lokalnie również burze. Bardzo ciepło – do 22-24 stopni na przeważającym obszarze i nawet 25-27 na południowym zachodzie.

  We wtorek zrobi się chłodniej – temperatury wzrosną „zaledwie” do 17-19 stopni na północy i 20-22 na pozostałym obszarze. W całym kraju sporo chmur, przelotne opady deszczu i nieco silniejszy wiatr.

  Pogoda będzie poprawiać się w środę – początkowo na południowym zachodzie, stopniowo w całym kraju, tak że pod wieczór już praktycznie wszędzie pogodnie. W ciągu dnia w dzielnicach północnych możliwe opady przelotne deszczu. Znów bardzo ciepło – temperatury maksymalne od 20-24 stopni w północno-wschodniej połowie kraju, do 25-28 w południowo-zachodniej. Nadal silniejszy wiatr.

  Kolejne dni nieco chłodniejsze, zwłaszcza na północy. Czwartek powinien być dość pogodny, natomiast w piątek znów pojawi się więcej chmur i miejscami przelotnie popada.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.