Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 09.06-15.06.2018
  08.06.2018 11:28

  Nieco więcej opadów i burz podczas weekendu i na początku tygodnia oraz niewielkie ochłodzenie pod koniec terminu!!!

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie znajdować się pomiędzy wyżem and Bałtyku a niżem znad Bałkanów. Dzień na przeważającym obszarze Polski będzie bezchmurny, miejscami z zachmurzeniem małym. Jednakże od południowego zachodu, początkowo na Dolnym Śląsku, a następnie również na południu i częściowo na zachodzie Polski, przybywać będzie chmur aż do wystąpienia opadów przelotnych deszczu i burz - tych najwięcej po południu i wieczorem. Temperatury maksymalne wyniosą od 22-25 stopni na Pomorzu Gdańskim i nad morzem, przez 27-30 stopni na przeważającym obszarze, do 31-32 na zachodzie.

  W niedzielę wyż osłabnie i jego centrum przemieści się na wschód. Od zachodu nad Polskę zacznie oddziaływać niż znad Niemiec. Na zachodzie, południowym zachodzie, południu oraz następnie również w centrum kraju zachmurzenie duże z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami. W pasie północnym najwięcej słońca przy małym zachmurzeniu. Temperatura maksymalna wyniesie od 26-27 stopni na Podlasiu, do 28-30 stopni na przeważającym obszarze kraju.

  W poniedziałek opady przelotne oraz burze będą obejmować już przeważnie cały obszar Polski. Większe przejaśnienia jedynie pod koniec dnia na północnym zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 27-29 stopni, nieco chłodniej na północy do 24-26 stopni, nad samym morzem do 19-21 stopni.

  Wewtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresowo do dużego za sprawa klina wyżu znad Atlantyku. Pozostała część Polski w dużym zachmurzeniu z opadami przelotnymi deszczu i burzami. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-21 stopni na północy, do 26-27 stopni na zachodzie, w centrum i na wschodzie kraju.

  W kolejnych dniach nieco więcej słońca, opady przelotne możliwe jedynie na południu i południowym wschodzie. Chłodniej. Temperatury w dzień od 19-20 stopni na północy, do 23-25 stopni na przeważającym obszarze Polski.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.