Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Walerych

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Paweł Nycz

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 05.08-11.08.2017
  04.08.2017 12:01

  Po ostatnich upalnych dniach, w nadchodzącym tygodniu więcej chmur, z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami. Dodatkowo nad Polską stopniowo niewielkie ochłodzenie i brak upałów.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować pod wpływem słabogradientowego pola podwyższonego ciśnienia. Z zachodu zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Zachmurzenie rano i wieczorem przeważnie małe, w ciągu dnia umiarkowane do dużego z przejaśnieniami. Jedynie nad ranem na południowym wschodzie oraz pod wieczór na zachodzie kraju więcej chmur, miejscami ze słabymi opadami przelotnymi deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-22 stopni na całym Pomorzu, poprzez 25-26 stopni w centrum, do 29-30 stopni na południowym wschodzie.

  W niedzielę w pasie wschodnim oraz na południu Polski zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu chłodnego. Na tym obszarze zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu, przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Na południowym wschodzie miejscami opady dość intensywne. W pasie zachodnim i na północy wpływ wyżu Azorskiego, zachmurzenie umiarkowane do dużego z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 19-20 stopni na północy do 24-26 stopni na południowym wschodzie.

  W poniedziałek nad Polską rozwinie się układ podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane, nad ranem i wieczorem do małego. Jedynie początkowo na południowym wschodzie kraju duże z zanikającymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 19-21 stopni na północy i południowym wschodzie do 23-23 stopni w centrum i na południowym zachodzie.

  We wtorek centrum wyżu przemieści się nad Białoruś. Nadal pogodnie, jedynie pod wieczór na krańcach zachodni wzrost zachmurzenia do dużego z opadami przelotnymi i burzami. Temperatury maksymalne wynosić będą od 22-24 stopni na północy i północnym wschodzie do 27-28 stopni na zachodzie i południu.

  W kolejnych dniach Polska dostanie się pod wpływ zachodniej cyrkulacji cyklonalnej. Z zachodu na wschód przemieszczać się będą fronty atmosferyczne z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami. Temperatury w dzień w środę od 19-20 stopni na północnym zachodzie do 28-29 stopni na południowym wschodzie, od czwartku chłodniej od 17 stopni na północy do 20-21 stopni na południu.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.