Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 19-25.07.2019
  25.07.2019 13:34

  W ostatnich dniach prawie pół Europy musiało stawić czoła morderczym upałom. Na szczęście Polskę ominęło największe uderzenie gorąca, ale w nadchodzącym tygodniu kilka razy możemy zobaczyć na naszych termometrach 30°C, a nawet więcej. Ponadto spodziewamy się burz. Szczegóły poniżej.

   

  • Reklama

  W piątek w zachodniej połowie kraju cały dzień pogodny. W części wschodniej zachmurzenie umiarkowane, w ciągu dnia miejscami wzrastające do dużego aż do wystąpienia lokalnych opadów przelotnych i burz. Pod wieczór również na wschodzie rozpogodzenia. Temperatury maksymalne od 22-25 stopni na wschodzie do 29-31 stopni na zachodzie.

  Sobota początkowo też słoneczna na zachodzie i w centrum, natomiast na wschodzie więcej chmur i lokalne opady, a z biegiem czasu również burze. Po południu chmur przybędzie w całym kraju, a opady przelotne i burze będą możliwe przede wszystkim w północno-wschodniej części Polski, w górach i na pogórzach, a miejscami także w pozostałych dzielnicach wschodnich i północnych. Temperatury maksymalne wyniosą od 22-25 na Pomorzu i 24-25 na północnym wschodzie, do 27-29 na zachodzie i południowym zachodzie.

  W niedzielę z kolei burze będą bardziej prawdopodobne na zachodzie i południowym zachodzie. Poza tym na ogół zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. Temperatury maksymalne przeważnie od 30 do 32 stopni, tylko na północy 26-29 stopni, a nad morzem i na pogórzach od 24 do 28 stopni.

  Poniedziałek będzie również gorącym i burzowym dniem. Temperatury sięgną 30-32 stopni, kilka stopni mniej będzie na południu i na Pomorzu oraz Wybrzeżu. Burze we wschodniej i południowej połowie kraju, pogodny jedynie północny wschód.

  We wtorek nadal z opadami przelotnymi i burzami – już praktycznie w całym kraju, choć najwięcej przejaśnień będzie we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. Niech chłodniej – od 21-24 stopni na Wybrzeżu i pogórzach do 25-28 na pozostałym obszarze.

  Kolejne dni na ogół ze zmienną pogodą, zachmurzeniem umiarkowanym do dużego, przelotnymi opadami i lokalnymi burzami. Zrobi się chłodniej, przeważnie do 21-25 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.