Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Urszula Hoszowska.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Urszula Hoszowska.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 01-07.09.2018
  31.08.2018 11:43

  Zapowiada się przyjemny i ciepły początek roku szkolnego.

  • Reklama

  Sobota:

  Polska w sobotę będzie się znajdować w zasięgu wału podwyższonego ciśnienia związanego z wyżami znad Beneluxu i zachodniej Rosji. Z południowego zachodu będzie napływać nieco cieplejsze i wilgotne powietrze polarne morskie. Zachmurzenie na przeważającym obszarze duże z przejaśnieniami w ciągu dnia oraz brak opadów. Większe przejaśnienia i miejscami rozpogodzenia na wschodzie i południowym wschodzie. Jedynie na południowym zachodzie Polski, za sprawą zatoki niżowej związanej znad Bałkanów, pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na południowym zachodzie do 26-27 stopni na wschodzie i południowym wschodzie.

  Niedziela:

  Wpływ niżu z centrum we Włoszech zaznaczy się zachmurzeniem umiarkowanym, do dużego w Polsce południowo zachodniej i tam należy się spodziewać opadów przelotnych deszczu oraz lokalnie występujących burz w górach, reszta kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego. Omówiony wcześniej niż sprowadzi do Polski ciepłe zwrotnikowe powietrze, które jak na tą porę roku da nam wysokie temperatury, w centrum i Polsce południowo-wschodniej maksymalnie 27-28 stopni, 24 stopni w Polsce północno wschodniej. Na wybrzeżu zaznaczy się wpływ wyżu znad Bałtyku, który nasunie nad nasz kraj chłodniejsze powietrze polarno-morskie i tam należy spodziewać się maksymalnie 22 stopnie.

  Poniedziałek:

  W dalszym ciągu na południowe oraz południowo-zachodnie krańce Polski oddziaływać będzie niż z zachmurzeniem umiarkowanym, do dużego z przelotnymi opadami deszczu i tam maksymalnie 24 stopnie. Reszta kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego, na Wybrzeżu małe. Temperatura maksymalna 23 stopni na Wybrzeżu, 24 stopni na Mazurach, do 26-27 w Polsce centralnej, zachodniej oraz na Śląsku.

  Wtorek:

  Pogoda podobna, w południowej części Polski przelotne opady deszczu z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego, w reszcie części Polski umiarkowane do małego na Wybrzeżu. Temperatura maksymalna 24 stopnie na południu, 26 w centrum i zachodzie do 23 na Mazurach i 22 na Wybrzeżu.

  Środa:

  Trochę mniej chmur, nie powinno już padać. Zachmurzenie umiarkowane na południu i w centrum do małego na Wybrzeżu i w Suwałkach. Temperatura maksymalna od 23 na północy do 25-26 stopni w centrum i południu Polski.

  Czwartek:

  Na ogół zachmurzenie małe, do umiarkowanego na zachodzie. Po południu i wieczorem możliwe przelotne opady deszczu we wschodniej i centralnej części Polski. Temperatura maksymalna od 20 na północy do 26 stopni w centrum i na południu.

  Piątek:

  W niemal całym kraju pochmurnie z opadami deszczu. Ochłodzenie – temperatury maksymalne od 19 do 22 stopni na przeważającym obszarze, najcieplej do 25 stopni na wschodzie.

   

  Autor: Wioleta Napiórkowska

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.