Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maria.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maria.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

 • Prognoza pogody na tydzień 05-11.10.2013
  04.10.2013 12:10

  Nowy tydzień zapowiada się adekwatnie do pory roku. Chmur będzie więcej niż w ostatnich dniach, miejscami pojawią się też opady deszczu. Zrobi się za to cieplej i, pomijając weekend, przymrozki tymczasowo ustąpią.

   

  • Reklama


  Sobota w całym kraju rozpocznie się słonecznie i na większości obszaru taka będzie do końca dnia. Chmur będzie przebywać jedynie na północnym zachodzie. Późnym południem na Nizinie Szczecińskiej, a następnie na całym Pomorzu Zachodnim pojawią się opady deszczu, które w nocy obejmą całe Wybrzeże, Kujawy, północną Wielkopolskę i północy rejony Ziemi Lubuskiej. W ciągu dnia na zachodzie i północy nieco silniej powieje wiatr. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-12 stopni na wschodzie do 14-16 na zachodzie. Nocą na południowym wschodzie temperatury miejscami spadną jeszcze poniżej 0 stopni, przy gruncie do (-3)-(-0) stopni. Poza tym powinno być na plusie.

  W niedzielę najładniejsza pogoda na południu – zachmurzenie małe lub umiarkowane. W pasie dzielnic centralnych zachmurzenie umiarkowane i duże, a na północy duże i całkowite z możliwymi słabymi lokalnymi opadami deszczu. Temperatury maksymalne od 13 do 16 stopni, tylko w części północno-wschodniej kraju 11-13 stopni. Nocne przygruntowe przymrozki jedynie na Pogórzach.

  Pierwsze trzy dni nowego tygodnia przyniosą dość podobną pogodę – najwięcej chmur będzie na północy, a im dalej na południe tym chmur mniej, przy czym wtorek będzie najbardziej pogodnym z tych dni (na południu zachmurzenie małe, na północy duże z przejaśnieniami). W dzielnicach północnych i centralnych w poniedziałek i środę może miejscami pokropić słaby deszcz. Temperatury maksymalne: w poniedziałek od 13 do 16 stopni, we wtorek i środę od 14 do 18 stopni.

  W czwartek spodziewamy się opadów deszczu na północy i wschodzie kraju. Dzień raczej pochmurny z zachmurzeniem dużym lub całkowitym. Nieco silniej powieje też zachodni wiatr. Termometry wskażą maksymalnie 11-14 stopni.

  W piątek więcej przejaśnień, ale nadal może przelotnie padać, głównie w części wschodniej i północnej kraju. Zrobi się trochę chłodniej – temperatury osiągną 9-10 stopni na wschodzie i 12-14 na zachodzie kraju.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.