Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir Urbaniak

  2) Układ baryczny na niedzielę. Prognoza ECMWF

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 27.03-02.04.2020
  26.03.2020 18:45

  Najbliższe 7 dni dostarczy nam typowych marcowych wrażeń i zwrotów akcji.

  Piątek i sobota będą kontynuacją słonecznej i suchej pogody związanej z obszarem wysokiego ciśnienia znad wschodniej Europy. Temperatury maksymalne od 8-10 stopni na północy do 15-17 stopni na południu. W nocy miejscami niewielki mróz.

  W niedzielę od południowego zachodu zaczniemy się dostawać w zasięg niżu znad Morza Czarnego, tymczasem nad Północnym Atlantykiem umocni się rozległy wyż sięgający aż po środkową Europę.

  • Reklama

  Taki układ baryczny będzie kierował nad Polskę wilgotną i dość ciepłą masę z południowego wschodu i chłodną z północy. Na styku tych dwóch mas, czyli w strefie frontu atmosferycznego przebiegającego przez nasz kraj, będą występowały opady mieszane. W niedzielę opadów deszczu można się spodziewać od Suwalszczyzny przez centrum po krańce zachodnie i południowo-zachodnie. Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem od Podlasia przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk oraz lokalnie na Wybrzeżu, na południowym wschodzie deszcz, miejscami deszcz ze śniegiem.

  W kolejnych dniach będzie przeważnie pochmurno z przejaśnieniami. W poniedziałek na większe przejaśnienia związane z silniejszym oddziaływaniem klina wyżu znad Atlantyku można liczyć na północy i północnym zachodzie. Tymczasem na pozostałym obszarze, a w szczególności na południu kraju, w poniedziałek mogą występować opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Wtorek dość spokojny i raczej bez opadów, ale już w nocy z wtorku na środę z północy nadciągnie kolejna strefa opadów – w środę i czwartek głównie deszczu, w kolejnych dniach także śniegu i deszczu ze śniegiem.

  Od niedzieli będzie chłodniej, od 3-5 stopni na północy do 12-14 stopni na południowym wschodzie, w kolejnych dniach temperatury maksymalne w dzień jeszcze niższe, od 3 do 8 stopni. Nocami przeważnie temperatura ujemna, najchłodniej w nocy z poniedziałku na wtorek w centrum i na południu i kolejnej nocy już tylko na południu, spadki do (-6)-(-3) stopni.

  Silniejszego wiatru trzeba się spodziewać w niedzielę w dzielnicach północnych i zachodni i miejscami w centrum, a następnie przy kolejnej przebudowie układów barycznych, czyli około środy.

  Za tydzień przyjrzymy się, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w Wielkanoc.

  Autor: Agnieszka Głowacka

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.