Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 27.01-02.02.2018
  25.01.2018 20:17

  W sobotę Polska będzie się znajdować pod wpływem zatoki obniżonego ciśnienia z pofalowanym frontem chłodnym rozciągającym się od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę. Strefa frontowa będzie przesuwać się na południowy wschód. W strefie frontowej będzie pochmurno z całkowitym zachmurzeniem oraz słabymi opadami deszczu lub mżawki. Na północnym zachodzie i północy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, ale raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 2-4 stopni na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie.  

  • Reklama

  W niedzielę przez Polskę będzie przesuwał się kolejny front atmosferyczny przynoszący duże zachmurzenie oraz opady deszczu lub mżawki a na Suwalszczyźnie i Podlasiu przed południem również deszczu ze śniegiem. Po południu na zachodzie i północy opady będą przechodzić w opady przelotne i pojawią się przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy od 3-5 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie.     

  W poniedziałek w całym kraju będzie pochmurny z całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu lub mżawki. Niewielkie przejaśnienia okresowo będą pojawiać się na Śląsku oraz w Małopolsce a po południu również na Pomorzu. Nadal będzie ciepło, temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 stopni na Suwalszczyźnie do 10-13 stopni na południowym zachodzie, od Ziemi Lubuskiej po Małopolskę.  

  We wtorek na północy, północnym wschodzie i wschodzie będzie zachmurzenie duże lub całkowite z opadami przelotnymi deszczu, a lokalnie również deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 3-5 stopni na północnym wschodzie do 6-8 stopni na pozostałym obszarze.

  Środa będzie kolejnym dniem, w którym będzie duże lub całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu lub mżawki zwłaszcza na w drugiej części dnia. Na północy, od Pomorza po Podlasie, lokalnie możliwe również opady deszczu ze śniegiem. Przejaśnienia możliwe na południu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 7-8 stopni na Dolnym Śląsku.

  W czwartek nadal dużo chmur z których na południu przelotnie będzie padał deszcz a na pozostałym obszarze kraju deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 1-2 stopni na północnym wschodzie przez 3-4 stopnie w dzielnicach centralnych do 6-7 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. 

  W piątek w pierwszej części dnia będzie zachmurzenie duże lub całkowite, na południu i wschodzie występować będą opady przelotne śniegu lub śniegu z deszczem, które będą zanikać po południu. W drugiej części dnia na północy i zachodzie będzie się przejaśniać. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-1)-0 stopni na północnym wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie i południu.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.