Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autorka: Urszula Hoszowska.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  6) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 29.09-05.10.2018
  28.09.2018 11:45

  W weekend dużo słońca, a w tygodniu więcej chmur, miejscami zwłaszcza w północnej połowie kraju pojawią się także opady deszczu, czyli prawdziwa polska jesień.

  • Reklama

  Sobota za sprawą wyżu będzie pogodna i słoneczna. Zachmurzenie będzie przeważane małe i umiarkowane, jedynie rano w Karpatach zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i ze słabymi opadami deszczu, a wysoko w górach deszczu ze śniegiem bądź samego śniegu. Wieczorem nieco więcej chmur pojawi się na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim, tam zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego i miejscami pojawią się słabe przelotne opady deszczu. Temperatury maksymalne od 12 do 14 stopni, chłodniej w górach od 8 do 12 stopni.

  Niedziela będzie słoneczna. W całym kraju zachmurzenie będzie małe miejscami będzie bezchmurnie, jedynie początkowo na Pomorzu i Wybrzeżu zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami duże. Temperatury maksymalne w niedzielę od 14-15 stopni na północnym wschodzie i wschodzie kraju do 15-17 stopni na pozostałym obszarze. W górach prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 12 do 16 stopni.

  W poniedziałek pogoda zacznie się zmieniać. Rano na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe, ale już na północnym zachodzie i zachodzie kraju będzie pochmurno – zachmurzenie będzie. W ciągu dnia strefa dużego zachmurzenia obejmie cały kraj i po południu już w całym kraju zachmurzenie będzie duże, a na zachodzie miejscami całkowite. Na zachodzie kraju w godzinach popołudniowych miejscami może pojawić się słaby opad deszczu. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 13-15 stopni na zachodzie do 17-18 stopni na południowym wschodzie kraju. W górach prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 12 do 16 stopni.

  We wtorek w dalszym ciągu będą przeważały chmury na niebie – zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnianiami, a słabe opady deszczu prognozowe są na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim i Warmii. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 12 do 14 stopni, jedynie w górach będzie chłodniej od 7 do 12 stopni.

  W środę w całym kraju pochmurno. Przed południem zachmurzenie duże miejscami całkowite z opadami deszczu, które występować będą głównie w północnej połowie kraju. Po południu zachmurzenie będzie stopniowo malało od południa i będzie duże miejscami umiarkowane, a opady deszczu przelotnego występować będą na północy, północnym wschodzie i wschodzie kraju. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 10-12 stopni na północnym wschodzie do 13-15 stopni na pozostałym obszarze kraju. W górach prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 8 do 14 stopni.

  W kolejnych dniach nad województwami znajdującymi się na północy kraju będzie pochmurno z lokalnymi opadami deszczu i tam też będzie najchłodniej – termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 13 do 16 stopni. Czym dalej na południe tym zachmurzenie będzie mniejsze – nad woj. południowej Polski zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane i tam też będzie najcieplej – od 17 do 19 stopni. W górach termometry wskażą 14-17 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.