Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 05.05-11.05.2018
  04.05.2018 14:17

  W sobotę pogodę w Polsce będzie kształtował rozległy wyż, którego centrum znajdzie się nad Danią, jedynie w pasie od Podkarpacia po Małopolskę będzie zaznaczał się wpływ zatoki związanej z niżem znad Finlandii z rozmywającym się frontem atmosferycznym. Na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie małe lub bezchmurnie, jedynie na południu i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 11-14 stopni na Pomorzu przez 18-20 stopni w centrum do 22-23 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

  • Reklama

  W niedzielę nadal na pogodę będzie wpływał wyż z centrum nad Bałtykiem. W całym kraju będzie pogodnie z małym zachmurzenie, a w wielu miejscach również bezchmurnym niebem. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni na północy do 20-22 stopni na południowym wschodzie. Nieco chłodniej będzie nad samym morzem, tutaj 13-15 stopni.

  W poniedziałek będzie pogodnie z małym zachmurzeniem lub bezchmurnym niebem. Jedynie na krańcach wschodnich lokalnie będzie wzrastać do umiarkowanego lub dużego, ale i tutaj bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni na północy do 23-24 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej nad samym morzem, 13-15 stopni.

  We wtorek pogodny wyż zacznie odsuwać się na północny wschód. Nadal słonecznie będzie w północnej i zachodniej części kraju, ale na południu i południowym wschodzie będzie się chmurzyć, zachmurzenie zwiększy się do dużego i po południu pojawią się opady przelotne deszczu oraz lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni na północy do 24-25 stopni na zachodzie. Najchłodniej nad samym morzem, 14-16 stopni.

  Środa na północy nadal pogodna. Na południu oraz lokalnie w centrum zachmurzenie umiarkowane, okresowo zwiększające się do dużego, lokalnie z opadem przelotnym deszczu lub burzą. Temperatury maksymalne przeważnie wyniosą 22-24 stopnie, na zachodzie lokalnie do 26 stopni. Najchłodniej na północy 17-20 stopni.

  W czwartek przeważnie będzie zachmurzenie umiarkowane i małe, ale po południu w centralnej i południowej części kraju będzie okresowo zwiększać się do dużego i tutaj mogą występować opady przelotne deszczu oraz burze.  Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 na północy przez 22-24 stopnie w centrum i na wschodzie do 25-27 stopni na południowym zachodzie i zachodzie.

  W piątek również zmienne zachmurzenie a po południu lokalnie możliwe opady przelotne deszczu i pojedyncze burze.  Na termometrach zobaczymy od 16-20 stopni na północy do 22-24 stopni na pozostałym obszarze.  

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.