Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Orientacyjna prognoza łącznych opadów od piątku 21.07.2017 00UTC do soboty 29.07.2017 00UTC. Model ECMWF z 21.07.2017 00UTC.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 22-28.07.2017
  21.07.2017 13:54

  Wiele wskazuje na to, że przed nami mokry i burzowy tydzień.

   

  • Reklama

  Sobota zapowiada się całkiem ładnie. Pogodny poranek przywita mieszkańców południowo-zachodniej i południowej Polski – tu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach wschodnich zachmurzenie duże do całkowitego i zanikające lokalne opady deszczu, możliwe też burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W ciągu dnia przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, bardziej pogodna będzie południowa połowa kraju. Po południu na krańcach południowych i południowo-zachodnich pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie na ogół od 26 do 29, lokalnie 30 stopni, chłodniej będzie na północy – do 20-25 stopni.

  W niedzielę już więcej chmur i opadów – rano głównie na północnym zachodzie i zachodzie, do południa już w zasadzie w całej zachodniej połowie Polski. Początek dnia dość pogodny będzie na południowym wschodzie, Ziemi Łódzkiej, na Śląsku i Opolszczyźnie. Po południu deszcz i burze już w całej Polsce. Najmocniej będzie padać na północy i w centrum, zaś na południu będzie najwięcej przejaśnień. Pod wieczór rozpogodzi się na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Kolejny bardzo ciepły dzień z temperaturami do 25-29 stopni na przeważającym obszarze. Chłodniejsza ponownie północ, tu termometry wskaż ą maksymalnie 19-24 stopnie.

  W poniedziałek opady przelotne i burze głównie na wschodzie i południu, natomiast na pozostałym obszarze słaby przelotny deszcz możliwy jedynie lokalnie. Przeważać będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, których najwięcej będzie na Wybrzeżu, północnym zachodzie i w centrum kraju. Temperatury maksymalne wyniosą od 19-22 stopni nad morzem, przez 22-25 stopni na przeważającym obszarze, do 26-27 na południowym wschodzie.

  W nocy z poniedziałku na wtorek od południowego zachodu w głąb kraju wejdzie kolejna strefa z deszczem i burzami, która do rana obejmie cały kraj. Padać może mocno i prawdopodobnie lać będzie przez cały wtorek. Zrobi się wyraźnie chłodniej, termometry wskażą maksymalnie od 18 do 22 stopni, tylko na krańcach wschodnich 23-24 stopni.

  W środę deszcz już nie tak silny, ale przelotnie padać może w całej Polsce, a zwłaszcza na zachodzie i wschodzie. Trochę silniej powieje, a temperatury nadal nie za wysokie – do 18-23 stopni.

  Czwartek i piątek już z większą ilością przejaśnień i rozpogodzeń, ale przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz także nie zabraknie. Popadać może wszędzie. Troszkę cieplej - do 20-25 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.