Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jolanta Anna Kosińska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jolanta Anna Kosińska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jolanta Anna Kosińska

  4) Prognoza ensemble temperatury dla Warszawy - model ECMWF z 04.07.2019 00UTC.

 • Prognoza pogody na tydzień 05-11.07.2019
  04.07.2019 11:29

  Można powiedzieć, że pogoda w czerwcu w Polsce przeszła samą siebie – padały rekordy za rekordami, a sam miesiąc odnotował się jako najcieplejszy w historii pomiarów. Lipiec jednak to już inna bajka – przywitał nas chłodno i póki co na większe zmiany się nie zanosi...

   

  • Reklama

  W piątek przez Polskę będzie przemieszczać się strefa frontu atmosferycznego. Poranek pogodny na południowym wschodzie, poza tym zachmurzenie duże do całkowitego, z przejaśnieniami w pozostałych dzielnicach południowych. W północnej połowie kraju opady deszczu. W ciągu dnia na północy będzie się rozpogadzać, opady będą zanikać i do wieczora utrzymają się jedynie miejscami w pasie centralnym. Na południu zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatury maksymalne wyniosą od 17-20 na północy i w centrum, do 21-24 na południu. Okresami dość silny i porywisty, zachodni wiatr.

  W sobotę również opady w północnej połowie kraju, zwłaszcza po południu. Lokalnie możliwe burze. W dzielnicach południowych na ogół zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami do małego. Tam też najcieplej – temperatury wzrosną do 26-29 stopni. W pasie centralnym przeważnie od 21 do 25 stopni, a na północy od 16 do 20 stopni. Okresami silniejszy wiatr.

  Niedziela przyniesie zmienne zachmurzenie – umiarkowane, okresami duże. Na północy oraz na krańcach południowych i południowo-wschodnich możliwe opady przelotne deszczu, a w górach burze. Temperatury maksymalne od 17-19 stopni na północy do 22-24 na południu. Okresami silniejszy wiatr.

  Poniedziałek i wtorek podobne – na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami, w północnej części Polski opady przelotne deszczu. W środę i czwartek popadać może w całym kraju. Chłodno – maksymalnie do 16-21 stopni, nieco cieplej na zachodzie w czwartek – do 22-24 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.