Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza anomalii temperatury w dniach 21-26.09.2018. Model ECMWF z 21.09.2018 00UTC. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

 • Prognoza pogody na tydzień 22-28.09.2018
  21.09.2018 13:12

  To musiało się stać – wrześniowe lato nie może trwać wiecznie. Wszystko wskazuje na to, że piątek był ostatnim tak ciepłym dniem i od soboty czeka nas duże ochłodzenie z opadami i silniejszym wiatrem – zwłaszcza w poniedziałek wiać może bardzo mocno!

   

  • Reklama

  Sobota będzie zupełnie innym dniem niż minione. Przede wszystkim dużo chłodniejszym – temperatury maksymalne wyniosą od 14-16 stopni na południowym wschodzie i na Pomorzu do 18-19 na południowym zachodzie. Poza tym silniejszy, zachodni wiatr, a miejscami opady deszczu. Najwięcej opadów przewidywane jest na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie zanikną dopiero późnym popołudniem; popada też na Wybrzeżu. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i większe przejaśnienia, a pod wieczór w całym kraju powinno się wypogodzić.

  W niedzielę początkowo dość pogodnie, tylko Wybrzeżu miejscami więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu. W ciągu dnia chmur będzie przybywać, do wieczora zachmurzenie umiarkowane utrzyma się jeszcze tylko w dzielnicach wschodnich. Po południu od zachodu wejdzie do kraju kolejna strefa opadów deszczu i do wieczora obejmie obszar od Wybrzeża po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, a w nocy już cały kraj. Może padać mocno! Temperatury maksymalne w niedzielę od 14-16 stopni na Pomorzu, przez 16-17 na przeważającym obszarze, do 18-19 na południowym wschodzie.

  Poniedziałek będzie pochmurny, deszczowy, zimny i bardzo wietrzny – szczególnie w południowej połowie kraju, gdzie porywy mogą dochodzić do 80-100km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą zaledwie 10-12 stopni, tylko na zachodzie południu i nad morzem do 13-14 stopni.

  We wtorek wiatr nieco osłabnie, choć nadal okresami będzie dość silny. Zapowiada się więcej przejaśnień, a przelotny deszcz możliwy przede wszystkim w północnej połowie kraju. Nadal chłodno – do 10-15 stopni.

  Kolejne dni z dość dynamiczną pogodą, zmiennym zachmurzeniem, przelotnymi opadami deszczu, ale i przejaśnieniami oraz okresami dość silnym wiatrem. Nadal niezbyt ciepło – temperatury maksymalne przeważnie do 12 do 17 stopni.

  Wygląda więc na to, że przyszła do nas prawdziwa jesień.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.