Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognozowane anomalie temperatury powietrza na 6 dni. Model ECMWF z 30.01.2020 00UTC.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Prognoza ensemble temperatury dla Warszawy, model ECMWF z 30.01.2020 00UTC.

 • Prognoza pogody na tydzień 31.01-06.02.2020
  30.01.2020 14:56

  Zimy z prawdziwego zdarzenia jak nie było, tak nie ma, jednak w przyszłym tygodniu trochę się ochłodzi. Zanim jednak to się stanie, czeka nas wyjątkowo ciepły, a także wietrzny weekend.

   

  • Reklama

  Piątek pochmurny, deszczowy i wietrzny – porywy mogą sięgać 50-60km/h, a lokalnie nawet 60-70km/h. Opady, rano obejmujące prawie cały kraj, po południu w wielu miejscach zanikną. W pierwszej częścidnia lokalnie na wschodzie może padać deszcz ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie mokry śnieg. Temperatury maksymalne od 4-6 stopni na północnym wschodzie, do 10-12 na południowym zachodzie.

  W sobotę bez większych zmian – pochmurno i deszczowo (poza południem kraju), za to wiatr już nieco słabszy. Będzie jeszcze cieplej – od 8-10 stopni na wschodzie, do 12-13 na zachodzie.

  Niedziela tak jak poprzednie dni – z zachmurzeniem dużym i całkowitym, a także z opadami przelotnymi deszczu oraz dość silnym wiatrem, który ponownie może osiągać w porywach 50-60, a lokalnie 60-70km/h. Temperatury maksymalne od 6-7 stopni w dzielnicach północnych, do 9-11 na południu.

  W poniedziałek ciąg dalszy pochmurnej i deszczowej pogody, choć tym razem opady skupią się w południowej i zachodniej Polsce. Powoli zacznie się ochładzać, temperatury wzrosną maksymalnie do 4-5 stopni na północnym wschodzie i 8-9 stopni na południowym zachodzie, zaś w nocy na Warmii, Mazurach i Podlasiu pojawią się opady śniegu, a temperatury spadną do około 0 stopni.

  We wtorek ciąg dalszy powolnego ochłodzenia. Temperatury maksymalne od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 5-6 na południowym zachodzie. Sporo opadów – głownie deszczu, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy już prawie wszędzie opady przejdą w deszcz ze śniegiem lub śnieg, a temperatury spadną do 0 lub poniżej.

  W kolejnych dniach na ogół zachmurzenie duże i całkowite, miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W dzień temperatury od 0-2 stopni na wschodzie, do 3-4 na zachodzie, a noce z lekkim mrozem.

  Wiele wskazuje jednak na to, że ochłodzenie nie potrwa długo i wkrótce pogoda znów zacznie bardziej przypominać jesień niż zimę.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.