Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 28.02-05.03.2020
  27.02.2020 16:02

  W piątek Polska będzie się znajdować pod wpływem niżów, które będą powoli odsuwać się na wschód, nad Rumunię i Rosję. Na przeważającym obszarze będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, ale i krótkotrwałymi, słabymi opadami przelotnymi deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Po południu będą pojawiać się większe przejaśnienia. Gorsza pogoda będzie w południowych dzielnicach, od Dolnego Śląska, przez Małopolskę po Roztocze będzie całkowite zachmurzenie i nieco silniejsze opady przelotne śniegu, przesuwające się na wschód. Pod wieczór opady śniegu będą zanikać na południowym zachodzie.

  • Reklama

  W sobotę dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu z centrum nad Atlantykiem i pozostaniemy pod jego wpływem przez kilka najbliższych dni.  W ciągu dnia dość pogodnie będzie na południu i wschodzie, a pochmurno z opadami deszczu lub mżawki na zachodzie i północy. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 6 stopni, jedynie na zachodzie 7-8 stopni.

  W niedzielę sytuacja się odwróci, pochmurno z opadami deszczu i mżawki będzie na południu i wschodzie a na pozostałym obszarze dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 6 stopni, jedynie na zachodzie 7-8 stopni.

   W poniedziałek w całym kraju przeważnie zachmurzenie duże, miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 7-8 stopni na północy do 10-11 stopni na południu i w centrum.

  We wtorek nadal nad Polską dużo chmur oraz opady deszczu i mżawki, a w górach słabego śniegu. Przejaśnienia mogą się pojawiać na północnym zachodzie i tylko tutaj raczej bez opadów. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 6-7 stopni na północy do 10-11 stopni południowym wschodzie.

  W środę duże zachmurzenie, lokalne opady przelotne deszczu, a w górach śniegu. Na termometrach zobaczymy od 4-5 stopni na północy do 6-8 stopni na pozostałym obszarze.  

  Czwartek będzie kolejnym dniem z dużym zachmurzeniem i słabymi opadami przelotnymi deszczu a na północy i północnym wschodzie lokalnie również deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 3-5 stopni na północy do 6-7 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.