Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jolanta Anna Kosińska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jolanta Anna Kosińska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jolanta Anna Kosińska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jolanta Anna Kosińska

 • Prognoza pogody na tydzień 19-25.07.2019
  18.07.2019 11:14

  Po poprzednich chłodnych dniach lato w końcu sobie o nas przypomniało. W nadchodzącym tygodniu będzie cieplej, miejscami gorąco-temperatura przekroczy 30 ⁰ C. Jednak okresami pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

  • Reklama

  W piątek na wschodzie i w centrum początkowo pogodnie w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego z przejaśnieniami. Natomiast na zachodzie i południu zachmurzenie duże z okresowymi przejaśnieniami, miejscami w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu. Noc pogodna na przeważającym obszarze kraju z zachmurzeniem umiarkowanym do małego i lokalnymi rozpogodzeniami do bezchmurnego nieba. Jedynie na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami miejscami z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 22-24 stopni na Pomorzu Gdańskim i Suwalszczyźnie do 25-27 stopni na pozostałym obszarze Polski. Temperatura minimalna od 9-12 stopni na Podlasiu przez 11-13 stopni na Pomorzu do 13-16 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr w ciągu dnia zachodni, w nocy z kierunków zmiennych, słaby.

  W sobotę będzie dość pogodnie na przeważającym obszarze Polski, zachmurzenie małe do umiarkowanego okresami duże z przejaśnieniami. Jedynie na krańcach zachodnich i południowo-wschodnich Polski zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami możliwe przelotne opady deszczu, niewykluczone pojedyncze burze-szczególnie w górach. Noc początkowo dość pogodna z zachmurzeniem umiarkowanym do małego i lokalnymi rozpogodzeniami do bezchmurnego nieba, jednak od zachodu zachmurzenie będzie wzrastać i miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem strefa burz i opadów przelotnych obejmie pas od Pomorza przez Wielkopolskę i Ziemię Lubuską po Dolny Śląsk. Temperatura maksymalna od 23-25 stopni na północy do 26-28 stopni na pozostałym obszarze, nieco cieplej na Dolnym Śląsku do 28-30 stopni. Temperatura minimalna od 12-14 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 15-18 stopni na pozostałym obszarze Polski. Wiatr z kierunków południowych skręcający na wschodni, słaby.

  W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami na przeważającym obszarze kraju. Opady przelotne i burze początkowo w zachodniej części Polski, przed południem strefa burz i opadów przelotnych obejmie obszar całego kraju. Późnym popołudniem opady i burze będą zanikać na zachodzie i w tym rejonie pojawia się większe przejaśnienia. Początek nocy pochmurny z przelotnymi opadami i burzami, jedynie na krańcach zachodnich bez opadów i burz i z przejaśnieniami. W ciągu nocy strefa przejaśnień będzie przemieszczać się na wschód i w drugiej części nocy burzowo i deszczowo jedynie w pasie Polski wschodniej. Temperatura maksymalna od 22-24 stopni na Pomorzu przez 26-28 w centrum do 27-29 stopni na południu. Temperatura minimalna od 14 do 16 stopni. Wiatr południowy skręcający na zachodni, słaby w czasie burz okresami dość silny i porywisty.

  W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, w ciągu dnia na wschodzie miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe burze. W nocy bez opadów z przejaśnienia i rozpogodzeniami do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Temperatura maksymalna od 20-23 stopni na Pomorzu, przez 22-25 stopni na wschodzie do 25-27 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 11-12 stopni na Podlasiu do 13-15 stopni na pozostałym obszarze Polski

  W kolejnych dniach dość pogodnie i ciepło. Jedynie we wtorek okresami zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na wschodzie niewykluczone lokalne przelotne opady deszczu. W środę i w czwartek na zachodzie gorąco, temperatura maksymalna miejscami przekroczy 30 ⁰ C.

  Autor: Meteorolog MeteoGroup

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.