Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 27.12.2019-02.01.2020
  26.12.2019 16:15

  W nadchodzącym tygodniu należy przygotować się na mały pogodowy rollercoaster. Początkowo będziemy mieli niewielki epizod zimowy, a od początku następnego tygodnia znów zagości do nas iście jesienna aura.

  • Reklama

  W piątek Polska będzie znajdować się pod wpływem wyżu znad Skandynawii, który sprowadzi do kraju chłodne powietrze znad Arktyki. Dzień będzie pochmurny, przeważać będzie zachmurzenie będzie całkowite, jedynie w północnej Polsce pojawią się w ciągu dnia większe przejaśnienia. W całym kraju występować będą lokalne przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami samego śniegu, a w obszarach podgórskich i w górach występować będą opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni na północnym wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie, północnym zachodzie i północy kraju. Odczucie zimna będzie potęgował umiarkowany okresami dość silny północno-zachodni i północny wiatr, obniżając odczuwalną temperaturę powietrza o 3-4 stopnie.

  W sobotę Polska pozostanie pod wpływem wyżu, którego centrum będzie znajdowało się nad Niemcami. Do Polski w dalszym ciągu będzie napływało chłodnej powietrze znad Arktyki.  W całym kraju będzie pochmurno, miejscami głównie w południowej i południowo-wschodniej występować będą opady śniegu bądź przelotne opady śniegu. Temperatury maksymalne od (-2)-(-1) stopni na wschodzie do 2-4 stopni na Pomorzu i Wybrzeżu. Również w sobotę umiarkowany okresami dość silny północny wiatr będzie potęgował odczucie chłodu, obniżając odczuwalną temperaturę powietrza o kilka stopni.

  W niedzielę Polska pozostawać będzie pod wpływem wyżu, którego centrum będzie znajdowało się nad centralną Europą. Takie położenie wyżu sprawi, że do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze znad Atlantyku. W całym kraju nadal będzie pochmurno z zachmurzeniem dużym i całkowitym, ale nie powinno padać, choć rano jeszcze słabe zanikające opady śniegu niewykluczone są w Karpatach. Temperatury maksymalne od (-2)-0 stopni na wschodzie do około 2-3 stopni na zachodzie.

  W weekend w zawiązku z napływem chłodniejszych mas powietrza temperatura w nocami będzie spadała poniżej 0 stopni. Temperatura minimalna w sobotę rano wynosić będzie od (-3)-(-2) stopni na północnym wschodzie i wschodzie kraju przez (-2)-(-0) stopni na przeważającym obszarze kraju do około 1-2 stopni nad samym morzem. W górach od (-5) do (-1) stopnia. W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju mróz, temperatury minimalne wyniosą od (-4) do (-2) stopni, jedynie nad samym morzem będzie nieco cieplej od (-2) do (-0) stopni, a kolejnej nocy na przeważającym obszarze mróz z temperaturami od (-5)-(-4) stopni na południu i południowym wschodzie do (-3)-(-1) stopnia na pozostałym obszarze, cieplej będzie jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu tam około 0-1 stopnia. W Karpatach i Sudetach będzie najchłodniej: w Sudetach od (-8) do (-4) stopni, a w Karpatach od (-10) do (-6) stopni.

  Wg. najnowszych prognoz pogody, w nocy z niedzieli na poniedziałek, nad północną Polska będzie przemieszczał się ciepły front atmosferyczny, który w północnej, północno-wschodniej i częściowo w centralnej Polsce przyniesie opady mieszane w tym opady marznące powodujące gołoledź na drogach i chodnikach, więc należy wzmóc czujność podczas przemieszczania się by w przedostatnim dniu roku nie zaliczyć przysłowiowego dzwona.

   

  W poniedziałek poranek pochmurny, a na północnym wschodzie i wschodzie z opadami mieszanymi w tym z opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Natomiast w ciągu dnia od zachodu zachmurzenie będzie malało i wieczorem zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane miejscami zwłaszcza nad wschodnią i północną Polską duże. Temperatury maksymalne od 2-3 stopni na południowym wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie.  

  We wtorek nad Polska z północy na południe będzie przemieszczał się kolejny front atmosferyczny, który sprowadzi nieco chłodniejsze powietrze. W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami i miejscami występować będą opady deszczu. Temperatury maksymalne od 5-6 stopni na południowym wschodzie do 7-8 stopni na zachodzie.  

  Noc sylwestrowa będzie sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, co prawda w południowej Polsce będzie pochmurnie i gdzieniegdzie może spaść deszcz, a w górach śnieg, ale na pozostałym obszarze dość pogodnie – zachmurzenie duże z przejaśnianiami i bez opadów. I najważniejsze temperatura minimalne dodatnia w całym kraju z wyjątkiem gór. Temperatury minimalne wyniosą od 1-2 stopni na wschodzie do 2-3 stopni na zachodzie, całym Pomorzu i Wybrzeżu. W górach lekki mróz, temperatura minimalna od (2) do 1 stopnia.

  Kolejne dni na chwilę obecną również zapowiadają się pochmurnie. W środę pochmurno w całym kraju i bez opadów, a w czwartek na północy pochmurno z opadami deszczu, natomiast na pozostałym obszarze dość pogodnie. Temperatury maksymalne w te dni od 3-4 stopni na wschodzie do 6-8 stopni na zachodzie kraju.

  Autor: Maricn Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.