Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marcin

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 14-20.02.2020
  13.02.2020 14:36

  Obecna zima jest nią tylko z nazwy, bo ani temperatury, ani opady śniegu zupełnie nie przystają do kalendarza. Niestety nadchodzące dni niczego nie zmienią, wręcz przeciwnie…

   

  • Reklama

  Piątek pochmurny, dopiero pod wieczór na północy – od Wybrzeża Wschodniego, po Warmię pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami będzie padać – rano w centrum i na wschodzie słaby śnieg lub deszcz ze śniegiem, w drugiej części dnia na krańcach wschodnich, południowych i zachodnich – głównie deszcz, miejscami deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Temperatury maksymalne wyniosą od 2-3 stopni na północnym wschodzie, do 6-8 na południu i południowym zachodzie.
  Noc mglista, z lekkim mrozem na północy i w centrum.

  W sobotę po ustąpieniu porannych mgieł i zamgleń przeważać będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a w drugiej części dnia na południu z rozpogodzeniami. Nigdzie nie powinno padać. Temperatury maksymalne od 3-4 stopni na wschodzie 8-10 na krańcach zachodnich.
  W nocy lekki mróz na południowym wschodzie i na krańcach wschodnich.

  Niedziela z lepszą pogodą w południowej połowie kraju – tu zachmurzenie umiarkowane do dużego, a na Podhalu początkowo wręcz pogodnie. Na północy pochmurno i ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Ponadto w całym kraju wzrośnie prędkość wiatru, który będzie dość silny i porywisty. Temperatury maksymalne 9-11 stopni na wschodzie do 14-15, lokalnie 16 na zachodzie.

  W poniedziałek nadal „nieprzyzwoicie” ciepło – na ogół od 10 do 14 stopni, lokalnie do 15-16 stopni. Przeważnie pochmurno z przejaśnieniami, większymi na południowym wschodzie. Na północy i zachodzie możliwy słaby deszcz. Dość silny i porywisty wiatr.

  Wtorek nieco chłodniejszy i nadal bardzo wietrzny. Termometry maksymalnie wskażą 8-12 stopni. Będzie więcej przejaśnień, choć lokalnie nadal może pokropić.

  Kolejne dni na ogół pochmurne z przejaśnieniami, raczej bez opadów, tylko gdzieniegdzie możliwy słaby przelotny dzień. Nieco się ochłodzi – termometry będą w dzień wskazywać maksymalnie 5-8 stopni, a nocami miejscami pojawią się przymrozki.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.