Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Annie Spratt z unsplash.com. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 24-30.05.2019
  23.05.2019 14:24

  Po ekstremalnie suchym kwietniu, zeszły tydzień pokazał drugą pogodową skrajność – opady na południu kraju znacznie przekroczyły normy miesięczne. To jeszcze nie koniec, choć na szczęście dla tych regionów, deszczu będzie już mniej.

   

  • Reklama

  W piątek opady i lokalne burze utrzymają się w pasie od Małopolski i Podkarpacia po Lubelszczyznę, jednak cała południowo-wschodnia połowa kraju będzie raczej pochmurna. Część północno-zachodnia za to pogodna i bez deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 16-19 stopni na południu i 18-20 na Pomorzu, do 19-22 na przeważającym obszarze, i miejscami 23 stopni na zachodzie.

  W sobotę już w zasadzie wszędzie bez opadów, słaby przelotny deszcz w ciągu dnia możliwy jedynie na południowym zachodzie, w górach i na pogórzach, a z samego rana zanikające opady niewykluczone jeszcze na Roztoczu. Rano i wieczorem przeważnie pogodnie, w ciągu dnia zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego. Termometry wskażą maksymalnie od 15-19 stopni na północy do 20-22 na pozostałym obszarze.

  Niedziela rozpocznie się pogodnie w południowo-wschodniej części Polski, natomiast na północnym zachodzie będzie się chmurzyć i tam miejscami popada słaby deszcz lub mżawka. Z biegiem dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego w całym kraju, choć gdzieniegdzie będzie się też przejaśniać. Opadów przelotnych można spodziewać się przede wszystkie w północnej i południowo-wschodniej Polsce. Chłodniej – od 12-15 stopni na północy, przez 16-19 w pasie centralnym do 19-22 na południu. Do tego silniejszy, zachodni wiatr.

  W poniedziałek deszcz na północnym zachodzie oraz krańcach południowych i południowo-wschodnich, a wszędzie zachmurzenie duże. Temperatury maksymalne od 17-20 stopni na północy do 20-23 na pozostałym obszarze.

  We wtorek dużo deszczu. Opady obejmą prawie całą Polskę z wyjątkiem Wybrzeża, a najmocniej padać będzie na południu i wschodzie, gdzie dodatkowo wystąpią burze. Temperatury maksymalne na ogół 16-19 stopni. Chłodniej na Wybrzeżu – od 13 do 15 stopni, a cieplej na południowym wschodzie i wschodzie – od 18 do 22 stopni.

  Kolejne dni również z opadami, które nie powinny jednak być intensywne. Przelotny deszcz możliwy w całej Polsce, a zachmurzenie będzie na ogół duże i całkowite z przejaśnieniami i większymi przejaśnieniami – szczególnie w czwartek. Niezbyt ciepło – maksymalnie 16-20 stopni, a nad morzem 13-16 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.