Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Baas Veerkamp

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Achim Otto

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 30.11-06.12.2018
  29.11.2018 17:57

  W piątek monopol wyżu kształtującego pogodę nad Polską zostanie złamany przez nasuwającą się od zachodu strefę ciepłego frontu związaną z zatoką łączącą niże znad Morza Norweskiego i znad Morza Śródziemnego. Wschodnie dzielnice pozostaną w mroźnej, ale za to pogodnej masie powietrza jeszcze do  soboty. Tymczasem na zachodzie w piątek będzie padał śnieg, kolejnej nocy przechodząc w deszcz ze śniegiem. To ocieplenie miejscami odczujemy boleśnie w postaci gołoledzi powodowanej przez zamarzanie coraz bardziej ciekłych opadów na wychłodzonej nawierzchni dróg i chodników. W sobotę w ciągu dnia opadów będzie coraz mniej i przeważnie w postaci deszczu, do południa opady marznące możliwe jeszcze w Wielkopolsce.

  • Reklama

  W niedzielę w ciągu dnia temperatura wszędzie przejdzie na plus, na wschodzie osiągając 0-2 stopni, a na zachodnie nawet 10 stopni na Ziemi Lubuskiej. W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie i południowym wschodzie jeszcze niewielki mróz, a podczas kolejnych dni temperatura będzie pozostawała dodatnia przez cała dobę, osiągając w dzień od 4-6 stopni w dzielnicach wschodnich do 8-12 na zachodzie.

  W kolejnych dniach będzie przeważało zachmurzenie duże i całkowite, z niewielkimi przejaśnieniami w niedzielę na wschodzie, w środę na zachodzie i w czwartek na południu kraju. Będzie deszczowo, na zachodzie w niedzielę, poniedziałek i środę,      na północy przede wszystkim w poniedziałek i wtorek, na wschodzie w poniedziałek, wtorek i czwartek. Na południu stosunkowo najmniej opadów, choć tez mogą się zdarzyć.

  Wygląda na to, że przynajmniej do połowy grudnia pozostaniemy w zasięgu wilgotnych i dość ciepłych układów niżowych znad Atlantyku. Będzie padał deszcz, czasem opady mieszane, a od czasu do czasu także mocniej powieje.

  Agnieszka Głowacka

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.