Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

 • Prognoza pogody na tydzień 13-20.03.2020
  12.03.2020 13:55

  W ostatnim tygodniu kalendarzowej zimy miejscami mamy szansę na opady śnieg. 

  • Reklama

  W piątek początkowo dość pogodny z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym z przejaśnieniami. W ciągu dnia zachmurzenie zacznie stopniowo wzrastać od północnego zachodu, przed południem na Pomorzu i Ziemi Szczecińskiej pojawią się przelotne opady deszczu związane z frontem atmosferycznym. Strefa frontowa będzie przemieszczać się do centrum kraju. Do wieczora strefa frontowa z opadami przelotnymi obejmie przeważający obszar Polski. W nocy początkowo pochmurno z opadami deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na Podlasiu miejscami opady mogą być umiarkowane. W ciągu nocy strefa frontowa z opadami będzie opuszczać nasz kraj, a od zachodu pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Do rana strefa rozpogodzeń obejmie zachodnią część kraju. Temperatura maksymalna od 7-8 stopni na północy do 10-12 stopni na południowym wschodzie. Temperatura minimalna od (-2)-(-1) stopnia na zachodzie Polski i Suwalszczyźnie do 0-2 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany do dość silnego w porywach do 45-60km/h, na zachodzie miejscami 70-80km/h, w nocy wiatr nieco osłabnie.

  W sobotę dość pogodnie w zachodniej części kraju, natomiast na wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. We wschodniej części Polski okresami i miejscami możliwe przelotne opady od śniegu rano do deszczu w ciągu dnia. Po południu opady zanikną i pojawią się większe przejaśnienia. Noc pogodna i bez opadów. Temperatura maksymalna od 1-3 stopni na Podlasiu do 6-8 stopni na zachodzie kraju. Temperatura minimalna od (-7)-(-6) na wschodzie do (-4)-(-3) stopni na zachodzie. W centrum i na wschodzie okresami dość silny wiatr w porywach do 55-45km/h, wiatr będzie słabł po południu.

  W niedzielę początkowo pogodnie i dość pogodnie w całej Polsce, w ciągu dnia na północnym zachodzie i północy zachmurzenie wzrośnie do dużego z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 4-6 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od (-4)-(-1) stopnia na wschodzie do 3-4 stopni na Pomorzu.

  W poniedziałek nadal dość pogodnie, jedynie na północy Polski okresami w ciągu dnia wzrost zachmurzenia do dużego. Będzie cieplej, temperatura maksymalna od 9-12 stopni na wschodzie do 12-14 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od (-1) do 2 stopni.

  We wtorek w pasie Polski Północnej i centralnej zachmurzenie duże z przejaśnieniami, natomiast na południu umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna od 8-10 stopni na wschodzie do 12-14 stopni na zachodzie, temperatura minimalna od 1-2 stopni na południowym wschodzie do 5-7 stopni na Pomorzu.

  W kolejnych dniach zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami, miejscami pojawią się słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna w środę od 10-15 stopni, natomiast w czwartek nieco chłodniej od 7 do 10 stopni, w nocy temperatura powyżej 0 stopni.

  Autor: Meteorolog Meteogroup

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.