Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Augustyna Cieszkowska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  Najcieplej w sobotę

  3) Prognoza temperatury maksymalnej w sobotę opracowana przez MeteoGroup

 • Prognoza pogody na tydzień 14.06-20.06.2019
  13.06.2019 18:59

  Po czwartkowych nawałnicach, które przeszły przez wiele miejsc w Polsce, piątek i większa część soboty będą spokojne z pogodą kształtowaną przez suchy i ciepły układ wysokiego ciśnienia. Dopiero pod koniec dnia w sobotę zachmurzy sie na północnym zachodzie kraju i miejscami wystąpią przelotne opady deszsczu i burze. W piątek mieszkańcy dzielnic północnych odpoczną od upału, w pozozstałych rejonach nadal temperatura maksymalna wysoka - 28-31°C, w sobotę jeszcze cieplej, na północy 26-29°, jedynie nad samym morzem 24-25°, poza tym upalnie, do 30-34°C.

  • Reklama

  W niedzielę front z opadami i burzami będzie sie przemieszczał z zachodu na wschód, miejscami będzie mocno padać i wiać, możliwe gwałtowne burze z gradem. Temperatura maksymalna od 18° nad morzem, 21-24° na Pomorzu, 26-29°C na pozostałym obszarze.

  W kolejnych dniach umiarkowanie ciepło, od 20-25° na północy i południu do 27-29° w pasie dzielnic centralnych.

   W poniedziałek i wtorek przeważnie pogodnie, choć na południowym wschodzie wiecej chmur i możliwe przelotne opady deszczu i burze.

  Więcej opadów w środę i mogą one występować w całej południowo-wschodniej połowie Polski, na pozostałym obszarze słonecznie. W czwartek na zachodzie wrócą 30-stopniowe upały, pogoda spokojna jak na Boże Ciało, choć pod koniec dnia widać szanse na lokalne tradycyjne w tym dniu burze.

  Autor: Agnieszka Głowacka

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.