Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 13-19.09.2019
  12.09.2019 18:04

  Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu temperatury w Polsce przekraczały 30°C, a obecnie czasy te wydają się już odległym wspomnieniem. Nadchodzący tydzień przypomni nam, że jesień coraz bliżej…

   

  • Reklama


  W piątek
  przez kraj będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Dzień zacznie się dość pogodnie, jednak od północnego zachodu na południowy wschód zacznie przemieszczać się strefa większego zachmurzenia i słabych opadów deszczu. Pod wieczór wypogodzi się w dzielnicach północnych. Temperatury maksymalne wyniosą od 18-19 stopni na Wybrzeżu, do 23-24 na południowym wschodzie. Wiatr południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany, w północnej połowie kraju, a zwłaszcza nad morzem okresami dość silny.

  Sobotni poranek będzie raczej pogodny z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, jedynie na krańcach południowych może lokalnie popadać zanikający deszcz lub mżawka. W dzień na ogół zachmurzenie umiarkowane, tylko w dzielnicach północnych miejscami duże. Chłodniej, maksymalnie do 16-19 stopni.

  W niedzielę więcej chmur na północy kraju – tu zachmurzenie duże, po południu miejscami do całkowitego, a nad morzem niewykluczony słaby dzień w drugiej części dnia. Południowa połowa Polski, a rano także zachód przeważnie z zachmurzeniem umiarkowanym, miejscami małym. Temperatury maksymalne nieco wyższe – od 17-19 stopni na północnym wschodzie, do 23-24 na południowym zachodzie – jednak znów silniej powieje.

  Poniedziałek z przewagą dużego zachmurzenia i opadów przelotnych deszczu, jedynie rano na południu większe przejaśnienia. Temperatury maksymalne od 16-19 stopni na przeważającym obszarze, do 20-23 na południu.

  Kolejne dni pochmurne, z opadami deszczu w prawie całym kraju, a ponadto wyraźnie chłodniejsze – temperatury maksymalne od 12 do 16 stopni. Okresami wietrznie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.