Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Dominik

 • Prognoza pogody na tydzień 22-28.05.2020
  21.05.2020 15:48

  W piątek Polska będzie się znajdować pod wpływem wyżu z centrum nad Bałtykiem. Na przeważającym obszarze kraju będzie małe zachmurzenie lub bezchmurne niebo. Przed południem okresowo większe zachmurzenie na krańcach wschodnich, po południu może chmurzyć się na zachodzie i lokalnie na południu. Temperatury maksymalne od 13-14 stopni na wschodzie do 20-22 na zachodzie.

  • Reklama

  W sobotę już tylko wschód będzie się znajdował pod wpływem wyżu, na pozostałym obszarze pogodę będzie kształtowała zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych przynoszących duże i całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu i deszczu przelotnego. Na wschodzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, ale bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 12-15 stopni na północy do 18-20 stopni na południu i w centrum.   

  W niedzielę Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego centrum przesunie się nad Bałtyk. Przed południem na zachodzie pogoda się poprawi, będzie pogodnie i bez opadów. Na wschodzie pochmurno i deszczowo. Po południu opady przelotne deszczu będą występować w całym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15 stopni na północy do 16-18 na  pozostałym obszarze.

  W poniedziałek przeważnie zachmurzenie duże lub całkowite z opadami przelotnymi deszczu. Przejaśnienia i raczej bez opadów na zachodzie i północnym zachodzie. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 13 do 15 stopni, jedynie na zachodzie i w centrum 16-17 stopni.

  We wtorek na zachodzie i północy słonecznie z małym zachmurzeniem. Na południu, południowym wschodzie i wschodzie pochmurno z opadami deszczu, miejscami możliwe burze. Pomiędzy tym strefami zachmurzenie umiarkowane do dużego, ale raczej bez opadów. Na termometrach zobaczymy przeważnie od 17 do 21 stopni. Nieco chłodniej nad morzem, tutaj od 13 do 15 stopni.   

  W środę w całym kraju przeważnie pogodnie, zwłaszcza w pierwszej części dnia. Po południu miejscami zachmurzenie może zwiększać się do dużego a na Lubelszczyźnie możliwe również opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-17 stopni na północy do 21-22 stopni na zachodzie .    

  Czwartek zachmurzenie umiarkowane do dużego. W wielu miejscach po południu możliwe słabe opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 14-16 stopni na północy do 19-20 stopni na zachodzie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.