Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 12-18.08.2017
  11.08.2017 13:51

  Ostatnie dni minęły pod znakiem pogodowych ekstremów – upałów i miejscami gwałtownych burz. Co przyniesie kolejny tydzień? Zapraszamy do lektury.

   

  Sobota będzie ostatnim dniem obecnej fali upałów, jednak tak wysokie temperatury utrzymają się już tylko na wschodzie – tam do godzin popołudniowych raczej pogodnie z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Na pozostałym obszarze więcej chmur, w pasie centralnym opady deszczu i lokalne burze. Po południu strefa opadów i burz obejmie również i wschód – zjawiska mogą miejscami być gwałtowne. Ponadto słaby deszcz możliwy również w dzielnicach północnych. Duża różnica temperatur – na zachodzie maksymalnie do 18-20 stopni, na wschodzie do 33-36 stopni.

  • Reklama

  W niedzielę po upałach nie będzie już śladu, w całym kraju chłodniej – od 19 do 23 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Pochmurno – zachmurzenie duże i całkowite, ale po południu powinno się przejaśniać. Na wschodzie i Wybrzeżu miejscami możliwy słaby deszcz. Okresami powieje silniejszy, zachodni wiatr.

  Poniedziałek i wtorek będą pogodne – przeważnie z zachmurzeniem małym lub umiarkowanym, tylko w godzinach okołopołudniowych miejscami dużym. Nie powinno jednak padać. Temperatury maksymalne wyniosą w poniedziałek: od 19-20 stopni na północy, do 21-23 stopni na pozostałym obszarze, a we wtorek od 21-24 stopni w północno-wschodniej części kraju, do 25-28 stopni w części południowo-zachodniej.

  W środę jeszcze trochę cieplej – na przeważającym obszarze 25-29 stopni, lokalnie do 30. Nieco chłodniejszy północny zachód – tam maksymalnie 22-4 stopnie. Przeważnie słonecznie, jednak w ciągu dnia w zachodniej połowie kraju stopniowo pojawią się opady przelotne i burze.

  W czwartek i piątek temperatury podobne. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, z tym że w czwartek na ogół bez opadów i burz (te jedynie lokalnie na południu i zachodzie), a w piątek już większa szansa na przelotny deszcz, w zasadzie w całym kraju.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.