Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Szpak

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Szpak

  (2) Prognoza polaciśnienia na wtorek, model ECMWF

  (2) Prognoza polaciśnienia na wtorek, model ECMWF

  (3) Prognoza opadów na czwartek, model ECMWF

  (3) Prognoza opadów na czwartek, model ECMWF

  (4) Prognoza temperatury na piątek 10.10.2014, multi-model MOS MeteoGroup

  (4) Prognoza temperatury na piątek 10.10.2014, multi-model MOS MeteoGroup

 • Prognoza pogody na tydzień 4.10-10.10.2014
  03.10.2014 12:10

  W sobotę i niedzielę więcej chmur tylko na Podkarpaciu i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu, poza tym będzie słonecznie i sucho, jedynie ranki miejscami mgliste. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-16 stopni na południowym i północnym wschodzie do 15-17 stopni na pozostałym obszarze. Uwaga: na wschodzie noce bardzo chłodne, miejscami z przygruntowym przymrozkiem!

  • Reklama

  Poniedziałek przyniesie więcej słońca również w Bieszczadach, dla odmiany trochę więcej chmur w Sudetach i na Suwalszczyźnie. Temperatura nominalnie podobna jak w ciągu weekendu, jednak odczuwalna niższa z powodu silniejszego wiatru zapowiadającego zmianę pogody.

  Pogoda zacznie się zmieniać we wtorek, kiedy zatoka niżu znad Wysp Brytyjskich zacznie sięgać nad zachodnią i południowo-zachodnią Polskę wypierając rządzący dotąd wyż dalej nad północną Rosję. Na zachodzie, południu i w centrum zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego, okresami dużego z opadami deszczu, na północy i w centrum nadal okresami dość silny wiatr.  Podobnie będzie w środę. Wraz z frontem napłynie ciepła masa powietrza i mimo chmur na zachodzie i południu temperatura maksymalna osiągnie tam 17-18 stopni, chłodniej na wschodzie 11-13 stopni.

  W czwartek i piątek kolejna strefa frontowa będzie się przesuwać nad Polską, przynosząc wzrost zachmurzenia i opady tym razem głównie na północy i miejscami w centrum, na pozostałym obszarze znów więcej słońca. Nad morzem dość silny wiatr.  Temperatura maksymalna od 15-17 stopni na wschodzie do 18-20 na zachodzie. Już bez przymrozków.

  Kolejny weekend października także zapowiada się ciepły!

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.