Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 30.06.-06.07.2018
  29.06.2018 11:32

  Ochłodzenie w całym kraju oraz opady deszczu na wschodzie w pierwszej części nadchodzącego tygodnia, następnie ocieplenie i więcej słońca!!!

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować pomiędzy wyżem znad Morza Norweskiego a układami niskiego ciśnienia znad południowo-wschodniej Europy. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie od małego i umiarkowanego na północy i wschodzie kraju do dużego z przejaśnieniami na pozostałym obszarze Polski. W ciągu dnia, głównie we wschodniej połowie kraju, miejscami możliwe krótkotrwałe, słabe, przelotne opady deszczu. Chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 17-19 stopni, nieco cieplej na zachodzie oraz w województwie lubelskim do 20-21 stopni, natomiast najchłodniej na północy do 16 stopni.

  W niedzielę centrum niżu znad wschodniej Białorusi będzie się umacniać i swoim zasięgiem obejmie cały obszar naszego kraju. Pochmurno z opadami przelotnymi deszczu, jedynie początkowo na zachodzie Polski przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15 stopni na wschodzie, do 19-20 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek centrum niżu przemieści się do wschodniej granicy Polski, a front okluzji z nim związany będzie obejmował całą wschodnią połowę kraju. Na tym obszarze zachmurzenie całkowite z jednostajnymi opadami deszczu, na wschodzie opady miejscami dość intensywne. W zachodniej połowie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15 stopni na wschodzie i południowym wschodzie, do 20-21 stopni na zachodzie.

  Wewtorek układ niskiego ciśnienia nad Białorusią będzie się wypełniał. We wschodniej połowie Polski zachmurzenie całkowite do dużego, z zanikającymi, słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze przejaśnienia, a na północnym zachodzie kraju również rozpogodzenia do małego zachmurzenia. Cieplej. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni w pasie wschodnim, do 25-27 stopni na zachodzie kraju.

  W kolejnych dniach więcej słońca. Lokalne opady przelotne możliwe jedynie na wschodzie i południu Polski. Nieco cieplej. Temperatury w dzień od 22-24 stopni na północy i w pasie wschodnim, do 29-30 stopni na zachodzie Polski.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.