Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Walerych

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Patryk Winiarczyk

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kilon Katarzyna

 • Prognoza pogody na tydzień 26.08-01.09.2017
  25.08.2017 11:39

  W sobotę i niedzielę ciepło, niestety w wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu i burze, miejscami możliwe opady gradu.

  • Reklama

  SOBOTA: Pogodę kształtował będzie niż z frontem atmosferycznym, którego centrum będzie przemieszczać się znad Niemiec nad północną Polskę. Strefa frontowo będzie przemieszczać się z południowego zachodu na północny wschód. Początkowo zachmurzenie umiarkowane i małe, jedynie na południowym zachodzie duże z przelotnymi opadami deszczu. W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie w całym kraju do dużego, jedynie na północnym wschodzie przejaśnienia utrzymają się do godzin wieczornych. W godzinach południowych przelotne opady deszczu i burze pojawią się w południowej części Polski, miejscami możliwe opady gradu. W godzinach wieczornych strefa z opadami i burzami dotrze do dzielnic centralnych kraju i będzie powoli przemieszczać się na północny wschód obejmując swym zasięgiem w drugiej części nocy północną część kraju. Po przejściu strefy frontowej na południu i południowym zachodzie przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 20-22 stopni na północy do 26-28 stopni na południu, temperatura minimalna od 10-12 stopni na Suwalszczyźnie do 16-18 stopni na południu kraju. Wiatr z kierunków zmienny skręcający na południowo-zachodni, słaby w czasie burz okresami dość silny i porywisty.

  NIEDZIELA: Polska nadal pod wpływem niżu znad północno-wschodniej Polski z frontem atmosferycznym. Od zachodu zaznaczy się wpływ wyżu znad zachodniej Europy. W ciągu dnia strefa frontowa będzie zalegać nad północną i wschodnią częścią kraju i będzie powoli przemieszczać się na wschód. W godzinach nocnych strefa frontowa opuści teren Polski. W strefie frontowej zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu i burzami, miejscami możliwe opady gradu. Poza strefą frontową zachmurzenie duże do umiarkowanego, wieczorem miejscami rozpogodzenia do małego. Nad ranem na obszarze całego kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego, na wschodzie miejscami całkowitego i w tym rejonie miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na północy do 25-27 stopni na południu, temperatura minimalna od 10-14 stopni. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany do słabego w czasie burz okresami dość silny i porywisty.

  PONIEDZIAŁEK:  Nad polską obszar podwyższonego ciśnienia. Poranek pochmurny w całym kraju, miejscami na wschodzie możliwe słabe opady deszczu.  W ciągu dnia pojawią się lokalne przejaśnienia, natomiast wieczorem i w nocy od zachodu pojawi się strefa przejaśnień i rozpogodzeń, która do rana obejmie teren całego kraju. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 20-22 stopni na południowym zachodzie, temperatura minimalna od 8-10 stopni na Suwalszczyźnie do 10-12 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr z kierunków zmiennych słaby.

  WTOREK I ŚRODA: W całej Polsce dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym i małym, okresami zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 19-21 stopni na wschodzie do 24-26 stopni na zachodzie, temperatura minimalna od 9-11 stopni na wschodzie do 12-14 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  KOLEJNE DNI: Dość pogodnie, okresami wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 do 24 stopni, temperatura minimalna od 10 do 14 stopni

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.