Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza anomalii temperatury powietrza. Model ECMWF z 14.11.2019 00UTC

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 15-21.11.2019
  14.11.2019 14:04

  Połowa listopada tuż tuż, a temperatury jak dotąd niespecjalnie przypominają tę porę roku. W najbliższych dniach niewiele się zmieni, a wręcz przeciwnie – zrobi się wyjątkowo ciepło.

  Piątek do pogodnych raczej należeć nie będzie – przeważać będzie zachmurzenie duże i całkowite, rano zamglenia i mgły, a na północnym wschodzie dodatkowo słaby deszcz lub mżawka. Wyjątkiem będzie Wybrzeże, gdzie przejściowo więcej przejaśnień, a nawet rozpogodzeń, choć tylko rano, natomiast w ciągu dnia niebo zacznie przecierać się na południu – pod wieczór zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i małego. Temperatury maksymalne wyniosą od 8-10 stopni na północy, do 13-15, lokalnie 16 na południu. Powieje silniejszy wiatr, szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie.

  • Reklama

  W sobotę jeszcze cieplej. Od 11-13 stopni na północy, do 16-17 na południowym wschodzie. Zachmurzenie na ogół duże z przejaśnieniami lub większymi przejaśnieniami, a lokalnie nawet rozpogodzeniami. Najwięcej chmur na północy. Na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim w pierwszej części dnia niewykluczony słaby deszcz lub mżawka.

  W niedzielę więcej słońca i jeszcze odrobinę cieplej. Na przeważającym obszarze kraju temperatury maksymalne wyniosą od 14 do 17 stopni, jedynie na północy i północnym zachodzie 11-13 stopni. Słaby deszcz niewykluczony lokalnie na krańcach zachodnich. Ram też najwięcej chmur.

  W poniedziałek nad zachodnie dzielnice nasunie się strefa opadów deszczu. Poza tym zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie od 7-10 stopni na zachodzie, do 15-16 na Podkarpaciu.

  Kolejne dni, podobne, pogoda trochę jednostajna. Na ogół zachmurzenie duże do całkowitego, gdzieniegdzie przejaśnienia i większe przejaśnienia. Raczej bez opadów, a temperatury maksymalne z zakresu 7-10 stopni na północy i zachodzie oraz 12-14 stopni w południowo-wschodniej części kraju.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.