Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 17-23.03.2018
  16.03.2018 03:53

  Zapowiadane od jakiegoś czasu ochłodzenie staje się faktem. Do końca piątku zimna, arktyczna masa powietrza na dobre zagości się w naszym kraju i to przy akompaniamencie dość silnego i porywistego wiatru oraz dość intensywnych opadów śniegu w południowej połowie kraju.

   

  • Reklama

  W sobotę mieszkańców południowej połowy Polski przywitają iście zimowe, białe krajobrazy. Po nocnych opadach śniegu w wielu miejscach wysokość pokrywy osiągnie kilkanaście, a nawet więcej centymetrów, zwłaszcza że dość silny wiatr będzie tworzył głębokie zaspy. Do końca dnia południowa połowa kraju pozostanie pochmurna, choć w pasie centralnym po południu miejscami będzie się przejaśniać. Lokalnie może jeszcze popadać słaby śnieg, zwłaszcza na zachodzie i południowym wschodzie. Północna połowa kraju pogodna – zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko rano nad morzem miejscami duże. Zimno – maksymalnie od (-8)-(-4) w południowej połowie kraju do (-3)-(-0) w części północnej. Dość silny i porywisty północno-wschodni wiatr. W nocy rozpogodzenia obejmą również pas centralny, pochmurne pozostaną dzielnice południowe. Na Podkarpaciu i w Małopolsce pojawią się opady śniegu. Temperatury spadną do (-12)-(-7) stopni.

  W niedzielę bezchmurnie będzie w Polsce północnej, w pasie centralnym zachmurzenie małe do umiarkowanego, natomiast na południu pochmurno, z opadami śniegu na południowym wschodzie. Temperatury maksymalne od (-10)-(-7) w południowo-wschodniej części kraju, do 1-2 stopni w pasie dzielnic północnych. Nadal dość silny i porywisty wiatr z północnego wschodu, znacznie obniżający temperaturę odczuwalną. Noc ze sporym mrozem, do (-13) stopni, zanikającymi opadami śniegu na południu i pogodnym niebem na północy.

  W poniedziałek utrzyma się podział Polski na pogodną północno-zachodnią połowę i pochmurny południowy wschód z lokalnymi zanikającymi opadami śniegu. Także temperatury maksymalne zróżnicowane – od (-7)-(-5) na Podkarpaciu, Roztoczu, Ziemi Świętokrzyskiej i Małopolsce, do 4-6 stopni na północnym zachodzie. Wiatr już słabszy. Noc w całym kraju mroźna, z kilkunastostopniowym mrozem na południu.

  We wtorek w kraju zachmurzenie zmienne – duże z przejaśnieniami, pod wieczór z rozpogodzeniami na północnym zachodzie i w centrum. W ciągu dnia na południowym wschodzie mogą wystąpić słabe opady śniegu, a na północy śniegu lub deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od (-4)-0 stopni na Podkarpaciu i Roztoczu, do 5-6 stopni na północnym zachodzie. W nocy rozpogodzenia i mróz, choć już nieco mniejszy niż poprzednio.

  W kolejnych dniach na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami, tym razem głównie w północnej połowie Polski, występować będą przelotne opady – w dzień deszczu ze śniegiem lub deszczu, nocami także śniegu. Temperatury za dnia będą wzrastać do wartości dodatnich, na ogół do 3-6 stopni, na zachodzie do 7-8 stopni, a chłodniej będzie jedynie na krańcach południowo-wschodnich. Noce również coraz cieplejsze, choć wciąż ze spadkami poniżej 0 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.