Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Śnieg

  1. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autorka: Ryszarda Szymańska.

  Śnieg

  2. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  3. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń.

 • Prognoza pogody na tydzień 05.03 - 11.03.2011
  03.03.2011 23:28

  Jak zapewnie wszyscy pamiętają mijający tydzień był słoneczny. W ciągu dnia temperatury były powyżej zera, ale noce były bardzo zimne. Niestety w weekend nie będzie już tak słonecznie.

  • Reklama

  W sobotę za sprawą frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z północy na południe nastąpi w całym kraju wzrost zachmurzenia oraz występować będą przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, po przejściu tego frontu  rozpogodzi się na północy kraju i napłynie chłodniejsze powietrze. Dodatkowo wzrośnie prędkość wiatru w całym kraju, wiatr będzie dość silny i porywisty. Temperatura maksymalna wyniesie od  2-4 stopni na północnym-wschodzie do 6-8 stopni na południowym-wschodzie.

  Od niedzieli do środy pogodę w Polsce będzie kształtować wyż znad Wysp Brytyjskich, który przemieści się nad Danię i dalej przez Polskę nad południowo-wschodnią Europę. Będzie on sprowadzał do kraju dość ciepłe i wilgotne powietrze, co sprawi, że noce będą pogodne, a w ciągu dnia będą tworzyły się chmury Cumulus.

  W niedzielę w pierwszej części dnia na przeważającym obszarze będzie słonecznie, jedynie zachmurzenie duże i całkowite z lokalnym słabymi przelotnymi opadami śniegu występować będzie na południu. W ciągu zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi słabymi przelotnymi opadami śniegu nadal występować będzie na południu kraju, na pozostałym obszarze nastąpi wzrost zachmurzenia, a na północy dodatkowo występować będą słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od  (-1)-0 stopni na wschodzie, do 3-4 stopni na zachodzie. Nadal będzie wiał dość silny i porywisty wiatr z północnego-zachodu i północy.


  W poniedziałek w pierwszej części dnia na przeważającym obszarze będzie słonecznie, jedynie zachmurzenie duże i całkowite z lokalnym słabymi przelotnymi opadami śniegu występować będzie na południu. W ciągu dnia na południu zachmurzenie będzie malało, a na pozostałym obszarze rozwiną się chmury kłębiaste które wieczorem będą zanikały. Temperatury maksymalne wyniosą w poniedziałek od (-4)-(-1) stopnia na wschodzie do 2-4 stopni na zachodzie.

  We wtorek w pierwszej części dnia zachmurzenie na wschodzie będzie umiarkowane, a na zachodzie małe, w drugiej części dnia zachmurzenie będzie malało do małego w całym kraju, a wieczorem do bezchmurnego nieba. W środę w całym kraju zachmurzenie małe. Temperatury maksymalne wyniosą we wtorek od (-1)-1 stopnia na wschodzie do 4-6 stopni na zachodzie, a w środę odpowiednio od 1-3 stopni na wschodzie do 7-8 stopni na zachodzie.

  W czwartek i piątek skończy się słoneczna pogoda. Będzie więcej chmur i występować będą lokalne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne wyniosą od 2-4 stopni na wschodzie do 6-8 stopni na zachodzie.


  Zachęcamy do sprawdzania szczegółowej prognozy lokalnej, która, aktualizowana kilka razy dziennie, dostarcza najświeższych informacji pogodowych dla wybranej miejscowości.

  Autor: ML

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.