Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 28.04-04.05.2018
  26.04.2018 23:32

  W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli iście letnią aurę, czyli będzie ciepło, pogodnie, ale okresami zachmurzy się i przelotnie popada, a miejscami pojawią się też burze.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie znajdować się w zasięgu wyżu, którego centrum będzie znajdowało się nad Ukrainą. Z południowego zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Sobota będzie pogodna i słoneczna, zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane miejscami tylko wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-21 stopni na północy kraju (nad samym morzem nieco chłodniej od 14- do 17 stopni) do 24-26 stopni na południu kraju.

  W niedzielę Polska dostanie się w pole obniżonego ciśnienia związane z niżem znad Francji, a z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Przed południem będzie pogodnie – zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami małe. Po południu nadal przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, ale w wielu miejscach zachmurzenie będzie wzrastało do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwe są również pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 18-22 stopni na północy kraju (nad samym morzem nieco chłodniej od 14 do 17 stopni) do 25-28 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  W poniedziałek nad zachodnią Polską będzie przemieszczał się niż, który „przywędruje” do Polski znad Niemiec. Fronty atmosferyczne związane z tym niżem, utworzą nad Polską tzw. ciepły wycinek niżu – front ciepły będzie znajdował się nad północną Polską i będzie w ciągu dnia odsuwał się na północ, a chłodnym front atmosferyczny będzie powoli przemieszczał się znad Niemiec do centrum kraju. Poranek będzie pogodny i słoneczny – zachmurzenie małe miejscami bezchmurnie, tylko na północy kraju zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego. W ciągu dnia zachmurzenie zacznie wzrastać do umiarkowanego i dużego, a w wielu miejscach w kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 20-24 stopni na całym Pomorzu (nad samym morzem nieco chłodniej od 16 do 20 stopni) przez 22-24 stopni na zachodzie kraju do 25-28 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  Od wtorku do piątku na niebie będą przeważały chmury – zachmurzenie będzie przeważnie duże, a dodatkowo w wielu miejscach w kraju występować będą przelotne opady deszczu i burze. Jeśli chodzi i temperaturę maksymalną to od wtorku do środy temperatury maksymalne wyniosą od 16-20 stopni na zachodzie, północnym zachodzie i północy kraju do 20-24 stopni na pozostałym obszarze. W czwartek i w piątek będzie nieco cieplej od 22-25 stopni na zachodzie i północy do 25-28 stopni na pozostałym obszarze kraju.  

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.