Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Arek

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Arek

  2)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Mączewski

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Mączewski

  4)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir

 • Prognoza pogody na tydzień 07.06-13.06.2019
  06.06.2019 11:11

  Czeka nas kolejny ciepły tydzień, okresami pojawią się burze i przelotne opady deszczu.

  • Reklama

  W piątek dzień zacznie się pochmurno, deszczowo i burzowo na zachodzie i południu Polski w pasie od Pomorza Zachodniego przez Ziemią Lubuską i Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Małopolskę. Na pozostałym obszarze kraju rano pogodnie i dość pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, lecz w ciągu dnia w tym rejonie zachmurzenie będzie wzrastać i około południa pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Na wschodzie miejscami możliwe opady gradu. Po południu na zachodzie Polski zanik opadów i burz oraz pojawią się większe przejaśnienia. Wieczorem w pasie od Podkarpacia przez Mazowsze po Podlasie i Pomorze Gdańskie możliwe miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Noc będzie pogodna na przeważającym obszarze kraju z zachmurzeniem małym i bezchmurnym niebem, na krańcach wschodnich miejscami zachmurzenie umiarkowane do dużego. Temperatura maksymalna od 21-23 stopni na Pomorzu Zachodnim do 24-26 stopni na przeważającym obszarze kraju, nieco cieplej na Mazowszu od 26-28 stopni. Temperatura minimalna od 12-14 stopni na Pomorzu do 14-16 stopni na pozostałym obszarze Polski. W czasie burz okresami dość silny i porywisty wiatr.

  W sobotę dzień rozpocznie się dość pogodnie w całym kraju. W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego, a w Polsce centralnej i wschodniej okresami do dużego. W pasie od Pomorza Gdańskiego i Podlasia po Małopolskę i Podkarpacie od godzin południowych do wieczornych miejscami możliwe przelotne opady deszczu i pojedyncze burze. W nocy na zachodzie Polski bezchmurnie, natomiast na wschodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane do małego, w drugiej części nocy małe do bezchmurnego nieba. Jedynie na krańcach wschodnich duże do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 22-24 stopni na Pomorzu i zachodzie do 26-28 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 10-12 stopni na zachodzie do 14-16 stopni na wschodzie.

  W niedzielę będzie pogodnie na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na krańcach południowo wschodnich Polski zachmurzenie umiarkowane do dużego, miejscami niewykluczone słabe przelotne opady deszczu. Noc początkowo pogodna w całej Polsce z zachmurzeniem małym i bezchmurnym niebem. W ciągu nocy na zachodzie zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać i nad ranem będzie duże z przejaśnieniami, miejscami z przelotnymi opadami deszczu. Natomiast w centrum i na wschodzie zachmurzenie wzrośnie do małego i umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 22-24 stopni na Pomorzu przez 24-26 stopni na Podkarpaciu do 26-28 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 10-12 stopni na Podlasiu do 14-16 stopni na zachodzie.

  Poniedziałek pochmurny z przejaśnieniami na zachodzie i Pomorzu. W tym rejonie pojawią się przelotne opady deszczu, miejscami możliwe burze. Nad ranem duże zachmurzenie oraz opady przelotne dotrą nad Warmię. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie i dość pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, w nocy miejscami rozpogodzenia do bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 23-25 stopni na Pomorzu do 27-30 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 14-16 stopni na Pomorzu Zachodnim do 15-18 stopni na pozostałym obszarze.

  W kolejnych dniach w ciągu dnia zachmurzenie małe do umiarkowanego, miejscami wzrastające do dużego z przejaśnieniami. W rejonach wzrostu zachmurzenia możliwe lokalne przelotne opady deszczu i pojedyncze burze. Noce dość pogodne i pogodne, jedynie w nocy z wtorku na środę na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu i burze. Nadal ciepło, temperatury maksymalne od 25-29 stopni, jedynie na Pomorzu nieco chłodniej od 20 do 23 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.