Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Patryk Winiarczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 11-17.08.2018
  10.08.2018 10:49

  Burzowy koniec upalnego tygodnia przyniesie odpoczynek od wysokich temperatur. Poniżej szczegóły prognozy na najbliższy tydzień.

  • Reklama

  Sobota. W strefie frontowej we wschodniej połowie kraju zachmurzenie będzie duże do całkowitego z opadami przelotnymi deszczu, lokalnie także z burzami. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego, po południu na północnym zachodzie i północy kraju nastąpi wzrost zachmurzenia do dużego, z przelotnymi opadami deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 20-22 stopni na północnym wschodzie do 25-26 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

  W niedzielę zachmurzenie będzie przeważnie małe lub umiarkowane, tylko na Wybrzeżu miejscami duże, z możliwymi słabymi opadami przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 25-27 stopni na zachodzie i południowym zachodzie do 20-21 stopni na północnym wschodzie kraju. Powieje też silniejszy wiatr z kierunków zachodnich, szczególnie na Wybrzeżu.

  Poniedziałek zachmurzenie będzie małe, tylko na północy umiarkowane, miejscami duże. . Zacznie się ocieplać. Temperatury maksymalne wyniosą od 25-27 stopni na wschodzie i północy, do 31-33 stopni na zachodzie, chłodniej na północnym wschodzie około 22-24 stopni.

  We wtorek zachmurzenie umiarkowane do dużego, tylko rano na południowym wschodzie i  wschodzie Polski będzie pogodne niebo. Po południu na północy i we wschodniej połowie kraju będą  występowały przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatury od 25-27 stopni na północy do 29-30 stopni na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

  W środę i czwartek – W środę zachmurzenie duże do umiarkowanego, na południowym wschodzie możliwe przelotne opady deszczu i burze. W czwartek raczej bez opadów zachmurzenie małe do umiarkowanego, miejscami do dużego. W środę temperatury maksymalne od 21-22 stopni na północy do 24-26 stopni na południowym wschodzie , w czwartek cieplej od 24 do 27 stopni.

  W piątek Zachmurzenie małe do umiarkowanego, południu możliwe popołudniowe i wieczorne burze. Temperatury maksymalne wyniosą od około 25 stopni na wschodzie do 29-30 stopni na zachodzie.

  Tak wygląda scenariusz pogodowy na kolejny tydzień. Pamiętajmy, że zwłaszcza na dalsze dni, prognozy mogą ulec zmianie, dlatego zachęcamy do sprawdzania na bieżąco najbardziej aktualnych informacji.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.