Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Sowa.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Sowa.

 • Prognoza pogody na tydzień 20-26.09.2014
  19.09.2014 14:56

  W najbliższym tygodniu dotychczasową cyrkulację wschodnią i południowo-wschodnią zastąpi zachodnia i północna, co odczujemy znacznym ochłodzeniem.

  • Reklama

   

  Podczas weekendu temperatura jeszcze całkiem przyzwoita – 19-22 stopni do wschodzie i 20-23 stopnie na zachodzie.  W dzielnicach północnych sobota będzie pogodna, na pozostałym obszarze trochę więcej chmur i okresami przelotne opady deszczu, a po południu możliwe też burze. W niedzielę w całym kraju pogoda jednolita: zachmurzenie duże z przejaśnieniami, od czasu do czasu przelotne opady deszczu, pojedyncze burze.

  W następnych dniach nie od razu pożegnamy się z opadami, choć we wtorek powinny ograniczyć się do wschodnich dzielnic. Za to od razu doświadczymy skutków napływu chłodnej masy powietrza: temperatura maksymalna na poniedziałek to 15-16 stopni, a na wtorek zaledwie 12-15 stopni. Noce chłodne, choć przymrozki raczej tylko na Pogórzu.

  W drugiej połowie tygodnia powinno być zdecydowanie pogodniej, sporadyczne opady mogą się pojawiać na Wybrzeżu – kolejny wyż zacznie się rozbudowywać, tym razem nad zachodnią Rosją. Zrobi się też nieco cieplej, choć nie osiągniemy już imponujących wartości z minionego tygodnia, od środy do piątku temperatura maksymalna będzie wynosić od 14 do 17 stopni.

  A tymczasem … w Skandynawii całkiem prawdopodobny jest pierwszy śnieg.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.