Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 21-27.02.2020
  20.02.2020 17:35

  W kolejnym tygodniu czeka nas deszczowa i wietrzna pogoda. Z pewnością dadzą o sobie znać również spadki i wzrosty ciśnienia, ale nadal będzie ciepło.

  • Reklama

  W piątek Polska będzie się znajdować pod wpływem zatoki niżowej z frontem okluzji przemieszczającym się z centrum na wschód kraju. Początkowo strefa frontowa obejmować będzie zachodnie i centralne dzielnice, ale szybko przemieści się na wschód. W strefie frontowej będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem a przed południem na wschodzie przeważnie deszczu ze śniegiem i lokalnie słabego śniegu. W górach będzie padał śnieg. Na zachodzie opady szybko zanikną i pojawią się przejaśnienia. Pod wieczór strefa frontowa z opadami deszczu będzie obejmować już tylko wschodnie i południowe krańce. Za strefą przeważnie duże lub umiarkowane zachmurzenie, a miejscami nawet do małego. Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na wschodzie do 7-9 stopni na zachodzie kraju. Wiał będzie dość silny i porywisty wiatr, z porywami do 65km/h.

  W sobotę początkowo na pogodę będzie wpływał klin wyżu znad południowej Europy, ale po południu dostaniemy się pod wpływ kolejnej zatoki niskiego ciśnienia. Przed południem przeważnie dość pogodnie, tylko na północy duże zachmurzenie i tutaj po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6-7 stopni na wschodzie do 10-11 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.  Nadal silny, zachodni wiatr, z porywami do 65km/h.

  W niedzielę nad Polską będzie się znajdować front atmosferyczny przynoszący w całym kraju duże i całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu i deszczu przelotnego a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6-7 stopni na wschodzie do 9-10 stopni na południowym zachodzie. Nadal silny, zachodni wiatr, z porywami do 65km/h.

  W poniedziałek na pogodę będzie wpływał klin wyżu. Przeważnie zachmurzenie duże z okresowymi przejaśnieniami. Przed południem możliwe słabe opady przelotne deszczu na Suwalszczyźnie a śniegu w górach, po południu możliwe opady deszczu lub mżawki na Pomorzu. Temperatura maksymalna będzie wynosić przeważnie 6-7 stopni, jedynie na krańcach zachodnich 8-9 stopni. Kolejny wietrzny dzień.

  We wtorek znów nad Polską pojawi się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Na północy i w centrum duże i całkowite zachmurzenie z opadami przelotnymi deszczu. Na południu przejaśnienia i raczej bez opadów. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 7-8 stopni na północy do 11-12 stopni na w centrum i na południu.  Wiatr nadal będzie wiał dość silnie, z porywami do 65km/h

  W środę duże zachmurzenie, lokalne opady przelotne deszczu na północy. Na południu zachmurzenie duże z przejaśnieniami i bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 6-7 stopni na północy do 10-11 stopni na południu.  Wiatr nie da o sobie zapomnieć, nadal dość silny i porywisty.

  Czwartek na południu nadal raczej pogodny. Na północy będzie pochmurno z opadami przelotnymi deszczu, a rano również deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne wyrównane, w całym kraju wyniosą od 5 do 7 stopni. Chłodniej będzie w górach.  To będzie kolejny wietrzny dzień z dość silnym i porywistym wiatrem.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.