Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 19-25.08.2017
  18.08.2017 12:30

  Weekend pod znakiem przemieszczającego się frontu atmosferycznego – będzie pochmurno, deszczowo a dodatkowo w wielu miejscach zagrzmi. A od poniedziałku do piątku Polska będzie znajdować się w polu obniżonego ciśnienia, dlatego też będą przeważały chmury i występować będą przelotne opady deszczu.

   

  W sobotę rano front przebiegał będzie mniej więcej od Pomorza Gdańskiego i Warmii na północy po Dolny Śląsk i Opolszczyznę na południu, a wieczorem mniej więcej od Mazur i Suwalszczyzny po Małopolskę i Podkarpacie. W strefie tego frontu zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu, przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Na południu i południowym wschodzie burzom mogą towarzyszyć opady gradu oraz silny wiatr w porywach osiągający nawet 100km/h. Opady miejscami mogą być dość intensywne, prognozowane maksymalne sumy opadów wynoszą - 10-20mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami, jedynie przed południem na południowym wschodzie będzie pogodnie i słonecznie. Temperatura maksymalna od 20-22 stopni na Wybrzeżu, Pomorzu i zachodzie do 30-33 stopni na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

  • Reklama

  W niedzielę Polska będzie podzielona na dwie strefy. Mniej więcej na wschód od linii Olsztyn – Łódź – Katowice będzie znajdowała się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, dlatego na tym obszarze będzie pochmurno – zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu, przelotnymi opadami deszczu, a w górach i na Roztoczu mogą po południu pojawić się pojedyncze burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami, a po południu na zachodzie, północnym zachodzie i północy kraju występować będą przelotne opady deszczu. Będzie chłodnej, termometry pokażą od 16-20 stopni w strefie frontowej na wschodzie kraju do 19-21 stopni w zachodniej połowie kraju.

  Początek tygodnia jeszcze pod znakiem opadów deszczu, potem będzie dość pogodnie z lokalnymi słabymi przelotnymi opadami deszczu.

  W poniedziałek na niebie w dalszym ciągu będą przeważały chmur. Najwięcej chmur – zachmurzenie duże i całkowite - będzie występowało nad wschodnią Polską, gdzie w dalszym ciągu będzie znajdował się front atmosferyczny, dlatego też na tym obszarze będą występowały opady deszczu i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami i lokalnymi przelotnymi opadami deszczu, które występować będą głównie na Wybrzeżu, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim, na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Kujawach. Temperatury maksymalne w poniedziałek będą wyrównane i wyniosą od 17 do 20 stopni.

  Od wtorku do czwartku w całym kraju będzie dość pogodnie – zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnianiami, a przelotne opady deszczu występować będą miejscami na wschodzie i północy kraju. Temperatury maksymalne wyniosą od 17 do 20 stopni, choć w czwartek będzie nieco cieplej od 19 do 22 stopni.

  W piątek nadal będą przeważały chmury ale będzie ich już mniej – zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego, ale już nie powinno padać. Będzie jeszcze trochę cieplej – na przeważającym obszarze termometry (oczywiście w cieniu) pokażą od 20 do 24 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.