Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Kmiecik Leszek

 • Prognoza pogody na tydzień 07.05-13.05.2016
  06.05.2016 14:18

   

  • Reklama

  Początkowo pogodę kształtował będzie wyż znajdujący się nad Morzem Bałtyckim ale powoli odsuwający się na wschód. Od środy obserwować będziemy coraz większy wpływ niżu którego centrum początkowo znajdować się będzie nad Hiszpanią i w piątek dotrze nad Polskę.

  W sobotę na przeważającym obszarze będzie bezchmurnie lub małe zachmurzenie. Pochmurno z dużym zachmurzenie, a w drugiej części dnia również z opadami przelotnymi deszczu będzie na południowym wschodzie od północnej Lubelszczyzny, przez wschodnie i południowe Mazowsze, Świętokrzyskie, Małopolskę i Śląsk. Lokalnie możliwe również pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 13-16 stopni na południowym wschodzie do 21-23 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej będzie na Pomorzu Gdańskim bo 18-19 stopni, a nad samym morzem od 15 do 17 stopni.

  Niedziela będzie podobna do soboty. Pogodnie, z bezchmurnym niebem lub małym zachmurzeniem  będzie na zachodzie i północy. Więcej chmur oraz opady przelotne deszczu, zwłaszcza w drugiej części dnia będzie na południowym wschodzie od Podlasia, przez Mazowsze po Małopolskę. Lokalnie niewykluczone również pojedyncze burze. Najchłodniej będzie na południu i południowym wschodzie od 16 do 19 stopni, na pozostałym obszarze

  W poniedziałek nadal najwięcej chmur z opadami przelotnymi deszczu a po południu również z burzami występować będzie na południu i  południowym wschodzie oraz dodatkowo na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W drugiej części dnia chmurzyć się będzie  również na zachodzie i północy.  Na termometrach zobaczymy od 17-19 stopni na południowym wschodzie do 20-23 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  Wtorek pogodny będzie na zachodzie, gdzie będzie małe i umiarkowane zachmurzenie. W centralnej i wschodniej części kraju będzie zachmurzenie zmienne, od umiarkowanego do dużego z możliwymi opadami przelotnymi deszczu oraz lokalnymi burzami. Będzie ciepło, na obszarze prawie całego kraju na temperatura maksymalna wynosić będzie od 20 do 23 stopni. Nieco chłodniej, bo 18-19 stopni będzie tylko na obszarach podgórskich oraz na Pomorzu Gdańskim i nad samym morzem.

  W środę przeważnie będzie zachmurzenie umiarkowane, a po południu lokalnie duże z opadami przelotnymi deszczu i burzami. Najwięcej opadów i burz nadal na wschodzie i południu, ale słabe opady przelotne deszczu możliwe są również na zachodzie. Temperatura maksymalna bez większych zmian, od 19-20 stopni na wschodzie do 22-23 stopni na zachodzie.

  W czwartek występować będzie przeważnie duże zachmurzenie, zwłaszcza w centralnej i południowej części kraju, gdzie występować będą również opady przelotne deszczu i burze.  W piątek dużego zachmurzenia oraz opadów przelotnych deszczu należy spodziewać się w całym kraju. Temperatura maksymalna w czwartek od 19 do 23 stopni, w piątek nieco chłodniej od 16 do 19, lokalnie do 20 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.