Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 16-22.08.2019
  15.08.2019 11:22

  W nadchodzącym tygodniu okres bardziej „dynamicznej” aury nad Polską. Nie zabraknie słońca, jak również i opadów deszczu i lokalnych burz. Weekend i początek tygodnia cieplejszy, natomiast kolejne dni i początkowo również piątek nieco chłodniejszy.

  • Reklama

  W piątek Polska będzie się znajdować pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji, związanym z niżem znad Skandynawii. W strefie frontowej, początkowo w całym pasie zachodnim kraju, a pod koniec dnia na północy, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże, okresowo do całkowitego z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami. Jedynie w całym pasie wschodnim oraz początkowo również centralnym, a pod koniec dnia na zachodzie Polski zachmurzenie duże z przejaśnieniami do umiarkowanego. Temperatury maksymalne wyniosą od 21-22 stopni na zachodzie, północy i południu do 23-24 stopni na pozostałym obszarze.

  W sobotę nad Polską obszar podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie początkowo małe do umiarkowanego, jedynie na północnym zachodzie więcej chmur, ale i tu bez opadów. W ciągu dnia zachmurzenie duże, okresowo do umiarkowanego, słabe opady deszczu niewykluczone miejscami we wschodniej połowie kraju. Temperatury maksymalne od 22-24 stopni na przeważającym obszarze kraju do 25-27 stopni na zachodzie.

  W niedzielę nadal dość pogodnie. Więcej chmur pod koniec dnia na północnym zachodzie Polski, miejscami z opadami przelotnymi deszczu. Cieplej. Temperatury maksymalne od 25-27 stopni w pasie wschodnim do 30-31 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

  W poniedziałek przez obszar Polski przemieszczać się będzie strefa pofalowanego frontu chłodnego. Miejscami opady deszczu oraz lokalne burze. Temperatury maksymalne od 21-23 stopni na Pomorzu do 26-28 stopni w centrum, na wschodzie i południu.

  We wtorek pochmurno z opadami deszczu i burzami.Temperatury maksymalne od 21-22 stopni na północy do 25-26 stopni na południowym wschodzie.

  Kolejne dni na chwilę obecną również zapowiadają się pochmurnie z opadami deszczu i burzami. Nieco chłodniej. Temperatury maksymalne od 19-20 stopni na północy i południu do 20-21 stopni na południowym wschodzie i wschodzie kraju.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.