Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 02.06-08.06.2018
  01.06.2018 13:49

  1 czerwca rozpoczęło się meteorologiczne lato i trzeba przyznać, że pogoda stanęła na wysokości zadania, ba – nawet się z upałami nieco pospieszyła. Przed nami iście letni weekend i generalnie ciepły tydzień, choć we wtorek i środę zrobi się wyraźnie chłodniej.

   

  • Reklama

  Sobota będzie bardzo ciepła, ale i burzowa. Chmury burzowe, miejscami występujące już od rana, po południu mogą pojawić się praktycznie w całym kraju, z najmniejszym prawdopodobieństwem nad samym morzem i krańcach wschodnich. Burzom mogą towarzyszyć gwałtowne zjawiska – ulewy, grad i silny wiatr. Uważajmy! Temperatury maksymalne osiągną na ogół 25-28 stopni, chłodniej będzie na pogórzach, , 23-26 stopni i nad morzem , 19-24 stopnie.

  W niedzielę większe zachmurzenie z przelotnym deszczem i burzami w południowej połowie Polski, zwłaszcza od Śląska i Ziemi Łódzkiej, po Podkarpacie i Roztocze. Na północy pogodnie i bez opadów. Temperatury maksymalne od 22-26 stopni na południu, do 26-30 stopni na północy, tylko nad morzem 21-25 stopni.

  Poniedziałek nadal bardzo ciepły, a miejscami gorący – temperatury maksymalne na ogół od 26 do 30 stopni, parę stopni mniej, tradycyjnie nad morzem i na pogórzach. Przeważnie bez opadów, z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, jedynie w Karpatach i na Pogórzu Karpackim, a także na Ziemi Świętokrzyskiej i Roztoczu niewykluczone lokalne burze.

  We wtorek zrobi się znacznie chłodniej, choć nadal będzie pogodnie. Deszcz i burze jedynie miejscami na południowym wschodzie. Temperatury wskażą maksymalnie od 16-21 stopni na północy, do 25-28 na południowym zachodzie. Poza tym od 22 do 24 stopni.

  W środę jeszcze chłodniej – od 17-20 stopni na północnym wschodzie, przez 21-23 stopnie na przeważającym obszarze, do 24-26 stopni na krańcach zachodnich. Będzie za to pogodnie, praktycznie wszędzie zachmurzenie małe.

  Kolejne dni przyniosą już wyższe temperatury, na ogół do 24-27 stopni oraz trochę opadów przelotnych i burz w dzielnicach południowych. Poza tym raczej pogodnie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.