Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 20-26.12.2019
  19.12.2019 12:59

  W nadchodzącym tygodniu okres ciepłej, pochmurnej i niestety deszczowej aury. Święta Bożego Narodzenia zapowiadają się z dużym zachmurzeniem, opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem, niewielkim ochłodzeniem, ale nadal temperaturami maksymalnymi powyżej zera stopni.

  • Reklama

  W piątek Polska będzie się znajdować pomiędzy wyżem znad Ukrainy a niżem znad Wysp Brytyjskich, w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. Pogodnie, zachmurzenie od małego, miejscami do umiarkowanego, lokalnie rozpogodzenia do bezchmurnego nieba. Nieco więcej chmur na krańcach wschodnich oraz pod koniec dnia na zachodzie Polski, bez opadów. Temperatura maksymalna od 6-8 stopni na północnym wschodzie do 13-15 stopni na południu.

  W sobotę pogodę w Polsce będzie kształtować zatoka niżowa z pofalowanym frontem chłodnym, związanym z niżem znad południowej Skandynawii. Pochmurno. W strefie frontowej opady deszczu obejmować będą początkowo zachód i południowy zachód kraju. Pod koniec dnia strefa opadów obejmie przeważający obszar Polski, z wyjątkiem północnego wschodu. Temperatury maksymalne od 7-8 stopni na północy i zachodzie do 10-11 stopni na południowym wschodzie.

  W niedzielę nadal pochmurno z zachmurzeniem dużym i całkowitym. Opady deszczu początkowo na wschodzie i północnym wschodzie, a pod koniec dnia na południu Polski. Temperatury maksymalne od 5-6 stopni na północnym wschodzie do 9-10 stopni na południowym wschodzie kraju.

  W poniedziałek zachmurzenie całkowite z opadami deszczu oraz deszczu ze śniegiem na południu i południowym wschodzie, gdzie opady miejscami mogą być dość intensywne. Temperatury maksymalne od 4-5 stopni na południu do 6-7 stopni na przeważającym obszarze kraju.  

  We wtorek nadal pochmurno z opadami deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju.Temperatury maksymalne od 4-5 stopni w pasie wschodnim do 6-7 stopni w pasie zachodnim.

  Kolejne dni na chwilę obecną również zapowiadają się pochmurnie, miejscami z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. Okresowo w nocy również słabe opady śniegu. Temperatury maksymalne od 3-5 stopni na wschodzie do 7-6 stopni na zachodzie kraju.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.