Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza anomalii temperatury powietrza - model ECMWF z 09.05.2019 12UTC.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 10-16.05.2019
  09.05.2019 18:06

  Weekend i nadchodzący tydzień miną pod znakiem sporej ilości opadów, choć niestety najsuchsze w ostatnich tygodniach rejony (północny wschód) deszczu dostaną raczej niewiele. Ponadto przez Polskę będzie przebiegać granica między chłodnym a ciepłym powietrzem, co objawi się sporym kontrastem termicznym między wschodem a zachodem kraju.

   

  • Reklama

  W piątek w dzień przeważnie zachmurzenie duże i całkowite z przejaśnieniami, tylko rano w dzielnicach zachodnich więcej rozpogodzeń. Okresami będą występować opady przelotne deszczu. Można się ich spodziewać w całym kraju - największa szansa na zachodzie, w centrum i na południu, najmniejsza na północnym wschodzie. Lokalnie niewykluczone burze. Pod wieczór większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 14-16 stopni na wschodzie i nad samym morzem, do 16-19, lokalnie 20 na pozostałym obszarze.

  W sobotę zmienne zachmurzenie – na ogół umiarkowane do dużego z rozpogodzeniami rano i wieczorem. W północno-wschodniej i wschodniej Polsce, a po południu także na zachodzie możliwe opady przelotne. Temperatury maksymalne od 16 do 20 stopni, tylko nad morzem chłodniej – 12-14 stopni.

  Niedziela pochmurna i deszczowa – ale nie wszędzie. Nie powinno padać na wschodzie, gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego, a po południu przejaśni się także na krańcach zachodnich i północno-zachodnich. Temperatury maksymalne od 10-14 w deszczowej części kraju (pas zachodni i centralny), do 18-21 na wschodzie.

  W poniedziałek również przewaga chmur, opady przelotne i lokalne burze, możliwe głównie na wschodzie. Słaby deszcz niewykluczony również w centrum i na południu. Temperatury wzrosną do 10-11 stopni nad morzem, 12-16 na przeważającym obszarze i 17-21 na wschodzie. Powieje nieco silniejszy wiatr z kierunków północnych.

  W kolejnych dniach temperatury się nieco wyrównają, dochodząc na ogół do 13-17 stopni, jedynie we wtorek na wschodzie nieco cieplej. Sporo popada, ale głównie w południowo-wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze deszczu zdecydowanie mniej lub w ogóle i tam też więcej słońca.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.