Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 25-31.08.2018
  24.08.2018 18:52

  Chyba wielu z nas miało już dość upałów. Teraz przyjdzie czas na bardziej umiarkowaną pogodę, jednak najpierw naprawdę chłodny i deszczowy weekend.

  W sobotę przeważnie pochmurno, we wschodniej połowie kraju z opadami deszczu i deszczu przelotnego, a także stopniowo zanikającymi burzami, które do wieczora utrzymają się jeszcze na południowym wschodzie i krańcach wschodnich W Polsce zachodniej zachmurzenie duże z przejaśnieniami i większymi przejaśnieniami, opadów mniej, ale przelotny deszcz również miejscami możliwy, zwłaszcza na w Wielkopolsce i na Wybrzeżu. Temperatury maksymalne od 18 do 22 stopni, tylko na południowym wschodzie do 23-24 stopni.

  • Reklama

  Niedziela w prawie całym kraju pochmurna i deszczowa, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie, gdzie opady będą dość intensywne, a lokalnie mogą wystąpić burze. Na zachodzie i północnym zachodzie nie powinno padać, będzie się natomiast stopniowo przejaśniać, a pod wieczór rozpogadzać. Będzie zimno – temperatury maksymalne wyniosą od 14-16 stopni na południu w strefie najsilniejszych opadów, przez 16-19 stopni na przeważającym obszarze, do 18-20 stopni na Lubelszczyźnie i na zachodzie.

  W poniedziałek już dużo więcej słońca – na ogół zachmurzenie małe do umiarkowanego, jedynie na południowym wschodzie duże z zanikającymi rano słabymi opadami deszczu. Pod wieczór zachmurzenie wzrośnie również na Wybrzeżu. Temperatury maksymalne na ogół od 20 do 23, lokalnie 24 stopni.

  We wtorek podobnie – na ogół słonecznie, nieco więcej chmur na Wybrzeżu i krańcach południowo-wschodnich. Na Pomorzu możliwy przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 20-24 stopnie.

  Środa już w całym kraju pogodna, niewielkie zachmurzenie jedynie miejscami na wschodzie. Temperatury maksymalne od 22-24 stopni na wschodzie i północy, do 25-29 w części południowo-zachodniej.

  W czwartek temperatury podobne, również pogodnie, ale pod wieczór od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny, przynosząc opady, burze oraz ochłodzenie – w piątek temperatury już o kilka stopnie mniejsze, zachmurzenie zmienne i miejscami przelotny deszcz.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.