Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii internetu

 • Prognoza pogody na tydzień 15-21.05.2020
  14.05.2020 11:56

  Nadchodzący tydzień przyniesie zmienną pogodę z umiarkowanymi temperaturami.

  • Reklama

   

  W piątek: Przeważająca część Polski będzie się znajdować pod wpływem klina wyżu znad wschodniego Atlantyku. Na południu kraju strefa frontu ciepłego, związanego z niżem znad północnych Włoch. W strefie frontowej na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie początkowo małe lub bezchmurnie, w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego i dużego, zwłaszcza przez chmury pietra średniego i wysokiego. Pod koniec dnia w pasie północnym Polski miejscami słabe opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9-11 stopni na południu i południowym wschodzie, przez 13-15 na przeważającym obszarze kraju, do 16-17 stopni na Ziemi Lubuskiej.

  W sobotę: W sobotę od południa Polski wpływ klina wyzu Azorskiego, od północy wpływ niżu znad Zatoki Fińskiej ze strefą pofalowanego frontu chłodnego. Zachmurzenie przeważnie duże, okresowo z niewielkimi przejaśnieniami. W pasie północnym okresowo opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna od 12-13 stopni w pasie północnym do 16-18 stopni na południu Polski.

  W niedzielę: W niedzielę nad Polską nadal klin wyżowy. Zachmurzenie umiarkowane do dużego z przejaśnieniami. Na północy kraju miejscami mozliwe słabe opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna od 13-15 stopni na północy i północnym wschodzie do 18-19 stopni na południu.  

  W poniedziałek: W poniedziałek więcej chmur w pasie północnym Polski z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. Więcej słońca na południu kraju. Temperatura maksymalna od 13-15 stopni na północy do 20-21 stopni w południowym pasie Polski.  

  W kolejnych dniach: W kolejnych dniach Polska będzie się znajdować pomiędzy niżem znad zachodniej Rosji a wyżem znad Skandynawii. Więcej chmur w pasie wschodnim, z przelotnymi opadami deszczu, natomiast na zachodzie większe przejaśnienia. Temperatury maksymalne przeważnie od 13-15 stopni na północy i wschodzie do 18-19 stopni na południu i zachodzie kraju.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.