Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 08-14.11.2019
  07.11.2019 13:43

  Nadchodzący tydzień nie przyniesie drastycznych zmian w pogodzie, będzie raczej pochmurno, miejscami popada, a temperatury na ogół ponad normę, choć przymrozków wykluczyć nie można.

  Piątkowy poranek na przeważającym obszarze kraju pochmurny i mglisty, więcej przejaśnień będzie na zachodzie. W ciągu dnia na ogół zachmurzenie duże, ale przejaśnień a nawet lokalnych rozpogodzeń nie zabraknie – te głównie w pasie od Wybrzeża i Pomorza po Śląsk. Pod wieczór słaby deszcz możliwy na krańcach zachodnich i na Roztoczu. Temperatury maksymalne wyniosą przeważnie od 9 do 12 stopni, cieplej będzie na południu – 12-14 stopni.

  • Reklama

  Sobota w południowo-wschodniej części kraju będzie całkiem pogodna, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Na północnym wschodzie więcej chmur, ale bez opadów. Popada w zachodniej części kraju i tu na ogół zachmurzenie całkowite. Temperatury maksymalne wyniosą od 8-9 stopni na zachodzie i północnym zachodzie, do nawet 16-17 na południowym wschodzie. W nocy na zachodzie możliwe przymrozki.

  W niedzielę na odwrót – pochmurno i deszczowo na wschodzie, południowym wschodzie i w centrum, natomiast zachmurzenie duże z przejaśnieniami na zachodzie i południowym zachodzie. Chłodniej – maksymalnie do 5-8 stopni, tylko na krańcach południowo-wschodnich do 11-12 stopni. W nocy na zachodzie możliwe przymrozki.

  Poniedziałek przyniesie przeważnie duże zachmurzenie, miejscami z przejaśnieniami. Rano gdzieniegdzie zamglenia, a na północnym wschodzie możliwe słabe, zanikające opady deszczu lub mżawki. Temperatury maksymalne od 6 do 9 stopni.

  Wtorek będzie kolejnym pochmurnym dniem. Nie powinno jednak padać, dopiero pod wieczór deszcz możliwy na południu i południowym zachodzie, a także miejscami na północy. Zrobi się cieplej – temperatury wzrosną do 7-10 stopni na północy i zachodzie oraz do 10-14 stopni na pozostałym obszarze.

  Kolejne dni wciąż z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz z opadami deszczu praktycznie w całym kraju. Polska będzie podzielona temperaturowo na chłodniejszy zachód i cieplejszy wschód/południowy wschód – temperatury maksymalne odpowiednio od 6-9 stopni do 13-15 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.