Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abrmaczyk

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 29.07-04.08.2017
  28.07.2017 12:31

  Wygląda na to, że ci z Państwa, którzy z wytęsknieniem wyglądali upałów, w końcu dostaną to, na co czekali. Już w niedzielę zacznie do nas napływać gorąca masa powietrza, a to tylko zapowiedź tego, co czeka nas na początku tygodnia.

   

  • Reklama

  Sobota w Polsce na ogół pogodna. Przeważać będzie zachmurzenie małe umiarkowane, przejściowo więcej chmur na wschodzie. Jeszcze przed południem zachmurzenie zacznie wzrastać na północnym zachodzie oraz północy, a po południu na Wybrzeżu i Pomorzu można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 20-23 stopni na północy do 25-26 na południowym zachodzie.

  Niedziela już dużo cieplejsza, a nawet gorąca! Temperatury na południowym zachodzie, południu, zachodzie i w centrum wzrosną do 30-32 stopni, poza tym do 25-29 stopni. Będzie pogodnie i nie powinno padać, dopiero wieczorem na północnym zachodzie mogą pojawić się lokalne burze.  W nocy burze, które mogą być gwałtowne, obejmą północną Polskę, miejscami też zachód i centrum.

  W poniedziałek dzielnice północne i centralne z zachmurzeniem zmiennym, opadami przelotnymi deszczu i burzami, które miejscami mogą nieść gwałtowne zjawiska. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-24 stopni na Wybrzeżu, do 30-33 stopni na południu, wschodzie i w centrum.

  We wtorek apogeum upałów. Temperatury na południu sięgną 34-36, lokalnie 37 stopni. W centrum do 32-34 stopni, na północy 27-31 stopni, a nad samym morzem 24-26 stopni. Przeważnie pogodnie – bezchmurnie lub z zachmurzeniem małym, tylko na północnym zachodzie, a w drugiej części dnia stopniowo na całym Wybrzeżu i Pomorzu okresowo więcej chmur, opady przelotne deszczu i burze.

  W środę na przeważającym obszarze kraju nadal pogodnie i gorąco 30-35 stopni, lokalnie nawet więcej. Więcej chmur będzie na zachodzie i północnym zachodzie, tam możliwe opady deszczu i burze, będzie też nieco chłodniej – od 22-25 stopni nad morzem, do 26-29 stopni na pozostałym obszarze.

  Kolejne dni będą na ogół dość pogodne, z zachmurzeniem umiarkowanym, okresami dużym, ale w całym kraju mogą pojawić się burze. Zrobi się odrobinę chłodniej, ale i tak będzie ciepło – na ogół temperatury maksymalne do 25-30 stopni, o parę stopni będzie chłodniejsze Wybrzeże.

  Podsumowując, przed nami iście letni tydzień. Korzystając z pogody pamiętajmy jednak o środkach ostrożności jakie należy zachować podczas upałów i burz.

  Życzymy udanego weekendu i nowego tygodnia! :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.