Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Rafał Choma

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Rafał Choma

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Przemysław Woźniak

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Przemysław Woźniak

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 21.04-27.04.2018
  19.04.2018 21:32

  Wiosna rozpieszcza nas pogodą, początek nadchodzącego tygodnia zapowiada się pogodnie i ciepło. Niestety od poniedziałku zachmurzenie wzrośnie i pojawią się przelotne opady deszczu oraz lokalne burze, będzie chłodniej.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie znajdować się pomiędzyniżem znad Rosji a wyżem znad Morza Północnego. Będzie pogodnie z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem, miejscami w ciągu dnia zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 12-15 stopni na Pomorzu, przez 21-23 w centrum do 24-25 stopni na południu kraju. Temperatura minimalna od 3-4 stopni na Podlasiu do 5-8 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr zachodni skręcający na północny, umiarkowany w ciągu dnia okresami dość silny w porywach do 45-55km/h. Wiatr będzie słabł w godzinach wieczornych.

  W niedzielę znajdziemy się pod wpływem słabnącego wyżu z centrum nad Polską, w nocy od zachodu zaznaczy się wpływ niżu z frontem atmosferycznym znad Morza Północnego. Dzień pogodny i dość pogodny z bezchmurnym niebem i zachmurzeniem małym. W ciągu dnia zachmurzenie na Wschodzie i północy wzrośnie do umiarkowanego.  W nocy na wschodzie pojawią się rozpogodzenia. Natomiast na zachodzie i Pomorzu zacznie oddziaływać strefa frontu atmosferycznego. Zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać do dużego i całkowitego. W drugiej części nocy pojawią się opady przelotne deszczu oraz lokalne burze. Temperatura maksymalna od 13-15 stopni na Pomorzu przez 16-19 stopni na wschodzie i w centrum do 22-24 stopni na południowym zachodzie. Temperatura minimalna od 3-4 stopni na Podlasiu przez 6-8 stopni w centrum do 11-13 stopni na zachodzie. Na Podlasiu miejscami możliwe przygruntowe przymrozki. W czasie burz wiatr będzie dość silny i porywisty.

  W poniedziałek  nad Polską będzie dominować niż znad Morza Norweskiego z frontem atmosferycznym. Będzie pochmurno z zachmurzeniem dużym i całkowitym, przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Jedynie rano na wschodzie i w pasie centralnym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami małe, jednak przed południem nad ten region dotrze strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie ze sobą opady przelotne i lokalne burze. W drugiej części nocy na zachodzie opady będą stopniowo zanikać i pojawia się niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 12-14 stopni na Pomorzu przez 18-20 stopni w centrum do 20-22 stopni na południu. Temperatura minimalna od 7-9 stopni na północy do 10-12 stopni na południu.

  We wtorek będzie pochmurno z przejaśnieniami, okresami będą występować przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 10-12 stopni na północy do 14-16 stopni na południu. Temperatura minimalna od 6 do 9 stopni.

  W kolejnych dniach nadal będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Od piątku większe przejaśnienia i zanik opadów. Temperatury maksymalne od 9-12 stopni na północy do 13-15 stopni na południu.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.