Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

 • Prognoza pogody na tydzień 01-07.05.2020
  30.04.2020 13:34

  Początek maja będzie pochmurny, miejscami deszczowy i chłodny.

  • Reklama

  W piątek Pogodę w Polsce będzie kształtować zatoka niżowa, z systemem okludujących się frontów atmosferycznych, związana z niżem znad Morza Północnego. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane do dużego. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczała strefa zachmurzenia dużego lub całkowitego, z opadami deszczu lub deszczu przelotnego. Po południu miejscami możliwe burze. Na zachodzie opady będą zanikały po południu. Temperatury maksymalne wyniosą od 17 stopni na zachodzie do 20 stopni na wschodzie kraju, chłodniej na pomorzu około 14-16 stopni.

  W sobotę nadal będziemy się znajdować pod wpływem niżu, będzie napływała chłodna masa powietrza z północy. W całym kraju będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, na zachodzie i północy okresowo zwiększające się do dużego i całkowitego i tutaj pojawią się opady deszczu przelotnego. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-17 stopni na zachodzie o 18-20 stopni na wschodzie.

  W niedzielę zachmurzenie zmienne od umiarkowanego do dużego. W całym kraju okresowo nie wykluczone opady deszczu przelotnego. Chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 13 do 15 stopni, tylko na wschodzie 16-17 stopni.

  W poniedziałek przeważnie zachmurzenie duże, z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie możliwe opady deszczu przelotnego. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 12-14 stopni na północnym zachodzie do 15-17 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  We wtorek będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, w południowej połowie kraju możliwe lokalne opady deszczu przelotnego. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 13-15 stopni.

  W środę przeważnie zachmurzenie umiarkowane, tylko w południowo-wschodniej części kraju duże. Tutaj od godzin południowych możliwe pady deszczu przelotnego. Na termometrach zobaczymy od 13 do 15 stopni.

  Czwartek będzie kolejnym dniem z dużym zachmurzeniem, tylko na północy będzie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 13 do 16 stopni.

   

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.